Міністра охорони здоров’я Чечні Сулейманова “кадировці” закопали живцем — це правда, — Закаєв

Рамзан Кадиров. Скріншот: uatv.ua

Те, що глава Чечні Рамзан Кадиров стратив міністра охорони здоров’я Ельхана Сулейманова — абсолютна правда. Цю інформацію сьогодні, 12 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ підтвердив глава Кабінету міністрів Чеченської Республіки Ічкерія за кордоном Ахмед Закаєв.

Так він прокоментував інформацію, що Сулейманов зник ще торік і був закопаний живцем. Кажуть, Кадиров вирішив, що Сулейманов спеціально намагався його отруїти.

“Це абсолютна правда. Нашою Генеральною прокуратурою Чеченської Республіки Ічкерія, яка виконує обов’язки, за цим фактом було порушено кримінальну справу і проведено попереднє розслідування. Його дійсно вбито. Вони його закопали живцем”, — сказав Закаєв.

За словами політика, сім’ї Сулейманова навіть не передали ані його останків, нічого.

“Вони його знищили, убили, ліквідували, і родичам сказали, щоб вони не посміли навіть заїкнутися про його зникнення. Тому це дійсно так. І його звинуватили в тому, що… це підручні Кадирова, він його постійно підгодовував якимись пігулками нібито, які він вимагав від нього, це були напівнаркотичні знеболювальні або заспокійливі. І в підсумку це дало дуже серйозне ускладнення, побічний ефект на його здоров’я. І буквально перед якоюсь операцією він порадився з цим своїм лікарем Сулеймановим, це було в Москві, і той сказав: я не відповідаю, що це може допомогти, але ризикнути варто, тому що іншого виходу немає. Через це те, що Кадиров отримав якесь ускладнення внаслідок застосування якихось речовин, за це його і покарали. Його вбили насправді”, — розповів глава Кабміну Чеченської Республіки Ічкерія за кордоном.

Він погодився з висновком, що цей випадок свідчить про те, що не тільки ті, кого Кадиров вважає своїми ворогами, перебувають під загрозою, але й найближче оточення не захищене від таких варварських методів.

“Абсолютно. Вони вирізали голови, живцем закопували, спалювали. Це те, що вони витворяли. Вони розчленовували людей, клали їх у валізу і кидали в річку Аргунь. Ці всі факти в нас зафіксовані. І все це робилося “кадировцями”, які сьогодні служать і перебувають у лавах ФСБ і федеральних структур у Росії. Вони звітували і заохочували це. Тобто там такий ланцюжок і клубок, саме тому вони розуміють, що відповідальність на них, якщо зміниться формат влади в Росії, велика. Саме тому Кадиров завжди наголошує, що він наклав би на себе руки, якби він дізнався, що у світі є людина, яка відданіша Путіну, ніж він. Тому що він розуміє — щось зміниться в Москві — він уже не жилець, і всі, кого він втягнув у цю війну і ці злочини за всі ці роки”, — підсумував Ахмед Закаєв.

Читайте також: “Кадировці” використовуються Путіним у різних провокаціях, — Ахмедов

Нагадаємо, раніше Закаєв заявив, що якщо Росія збережеться як імперія після поразки у війні проти України, обов’язково Кремль розв’яже третю війну в Чечні.

Прямий ефір