“Кадировці” використовуються Путіним у різних провокаціях, — Ахмедов

"Кадировці". Фото: ТАСС

У Дагестані не люблять “кадировців”. Їх ніхто не любить на Кавказі, тому що вони з подачі Кремля готові накинутися на будь-який братній народ — на дагестанців або інгушів, карачаївців, татар тощо. Про це сьогодні, 17 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив президент Всеукраїнського конгресу народів Дагестану Ахмад Ахмедов.

“Сьогодні Путіним кадировські бригади і кадировські військові формування використовуються в різних провокаційних випадках. У нас в прикордонних зонах Дагестану і Чечні дуже часто відбуваються якісь конфлікти. І ці конфлікти відбуваються саме з подачі Кадирова. І, звісно, з подачі Кремля Кадиров і його люди починають. Підійдуть до якогось знака, прикордонного стовпа, і почнуть говорити: “А в нас історично був там кордон, проходив за 200 метрів звідси, а тепер потрібно його перемістити туди ж. У нас є архівні дані або наш дідусь сказав, що там кордон раніше був”. І починають цей стовп пересувати на 150-200 метрів. І на цьому ґрунті одразу автоматично загоряється міжнаціональний конфлікт”, — розповів він.

Це, за словами Ахмедова, вигідно Путіну.

“Це відволікає ситуацію, народ, людей від того, що є насправді, яке соціально-економічне становище народу тощо. І на цьому ґрунті відбуваються якісь сутички, конфлікти”, — пояснив він.

Ахмедов зазначив, що і будь-який з боку “кадировців” провокаційний крок або вчинок сприймають радикально.

“Не як між братніми народами, а “в багнети”. Звичайно, що дагестанці реагують на будь-яку помилку з їхнього боку як на ворогів. Воно так і буде, тому що вони (“кадировці”, — ред.) створені Путіним, їм надано всіляку допомогу (технічну, матеріальну, фінансову) для того, щоб вони створювали хаос на Північному Кавказі. І ставлення до “кадировців” саме таке”, — сказав президент Всеукраїнського конгресу народів Дагестану.

Читайте також: Рядових “кадировців” “перемелюють” під Бахмутом, трупи валяються скрізь, — Бєлокієв

Нагадаємо, раніше Ахмедов заявив, що Дагестан — це окупована Російською Федерацією територія, а ставлення до нього — як до колонії. 70% дагестанців ненавидять Росію і хочуть свободи і незалежності, і вони до цього прийдуть.

Прямий ефір