Перед початком війни в Україні міжнародна спільнота була підготовлена до того, що Росія почне третю війну в Чечні, — Закаєв

Ахмед Закаєв. Скріншот: uatv.ua

Якщо Росія збережеться як імперія після поразки у війні проти України, обов’язково Кремль розв’яже третю війну в Чечні. Про це сьогодні, 12 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив глава Кабінету міністрів Чеченської Республіки Ічкерія за кордоном Ахмед Закаєв.

“Ось чому ми завжди говоримо про те, що ця країна, ця імперія повинна перестати існувати разом з тим, як тільки закінчується війна. Ані цей режим, ані сама ця країна не мають зберегтися. Інакше буде і третя війна, і грузинські війни, і знову українські війни. Це абсолютна істина”, — сказав він.

Закаєв зазначив, що Володимир Путін і його режим системно зміцнювали свою владу протягом останніх 30 років унаслідок постійних воєн і конфліктів.

“Почнемо з подій у Грузії, що відбулися в 90-му році. У 90-му році Азербайджан, Карабах, Південна Осетія, Молдова. Надалі Чечня, Інгушетія, потім Чечня дві війни, Грузія. Постійні війни, локальні війни. Шляхом цих воєн вони насправді знищували навіть можливі найменші паростки демократії. Разом із цим вони дуже вміло обманювали Захід. У Заходу очікування від цієї країни було найбільшими. Тому що це величезний ресурс, величезний ринок, територія. І коли їм заявляли про те, що йде перебудова, перелаштування, вони хотіли в це вірити. Але сьогодні світ це зрозумів”, — каже політик.

За його словами, якщо Росія залишиться в тому вигляді, в якому є зараз, то свою поразку у війні проти України їй потрібно буде компенсувати чимось — розпочавши війну і знову заволодівши або завоювавши Кавказ чи Чеченську Республіку.

“Чому вони силові складові або силові структури Кадирова демонізували весь час. Вони світ практично перед початком війни в Україні… міжнародна спільнота була підготовлена до того, що вони почнуть третю війну в Чечні. ОБСЄ ухвалила резолюцію щодо Чеченської Республіки проти Кадирова, Генеральна асамблея ООН, Рада Європи, Європарламент, національний парламент. Усе було підготовлено. Тільки раптом тут виникло у Путіна, що спочатку потрібно використати цей чеченський фактор у війні проти України. Потрібно було підкорити Україну, домогтися якоїсь перемоги, тієї легкої перемоги, на яку вони очікували. А для наступного етапу потрібно було задавити Чечню. Ось вони готували цей сценарій”, — розповів Закаєв.

Політик вважає, що в Кремлі цей сценарій ще не скинули з рахунків. Усе залежатиме від того, як розвиватиметься ситуація після поразки Росії в Україні.

“Якщо вона збережеться як імперія, вона почне війну. І найбільш безболісна для Росії війна — це в Чечні, вони це вже випробовували двічі”, — резюмував Ахмед Закаєв.

Читайте також: Україна не відступить: яким бачить завершення війни Офіс Зеленського (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Закаєв, оцінюючи низку останніх заяв Рамзана Кадирова про “перемоги” Росії у війні проти України на полі бою і на міжнародній арені, заявив, що глава Чечні відірваний від реалій і не контролює ситуацію.

Прямий ефір