Мілітаризація стала невіддільною частиною виховання нових поколінь у Росії, — Жуков

Святкування 9 травня в Севастополі. Фото: gettyimages.com

Щонайменше 10 років в Росії спостерігається мілітаризація дитинства. Про це сьогодні, 9 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Сергій Жуков.

“Мілітаризація дитинства в Росії при Путіні почалася не сьогодні, не вчора і не позавчора, — щонайменше 10 років ми спостерігаємо, на що перетворюється святкування 9 травня в російських дитячих садках і початкових школах. Це карнавал і свято, а не зі сльозами на очах. Це залучення дітей із самого дитинства в ідею про те, що війна — це весело, війна — це добре, війна — це тільки перемоги”, — сказав він.

Він наголосив, що в цьому контексті проводять заходи, у рамках яких дітей вбирають у військову форму, а ті ж дитячі візки — стилізують під танки.

Так, молодше покоління, яке ще 2014 року брало участь у парадах, одягнене у військову форму, тепер виросло й активно укладає контракти з російською армією.

“Тим більше йдеться не тільки про дитячі садки. Наразі пропаганда веде активну роботу з підлітками та учнями випускних класів, які вже 2024 року, теж, можливо, підуть навчатися не у вищі навчальні заклади, а підуть до армії та поповнять лави контрактників, які воюватимуть в Україні чи не в Україні. Насправді різниці немає, оскільки режим Путіна веде агресивні війни проти сусідів уже не перший рік і навіть не перше десятиліття”, — акцентував Сергій Жуков.

Читайте також: Підготовка майбутніх солдатів путінського режиму: адвокатка розповіла про мілітаризацію українських дітей на ТОТ

Нагадаємо, у Росії дітей до армії готують уже не соромлячись. Так, у дитячих садках на малюків надягають військову форму, майданчики перетворюють на плацдарми. Старших дітей вчать рити окопи, кидати гранати, штурмувати будівлі і стріляти справжніми боєприпасами. 

Прямий ефір