Мерца обрано федеральним канцлером Німеччини з другої спроби

Фрідріх Мерц і Франк-Вальтер Штайнмаєр. Фото: bundesregierung.de

Фрідріха Мерца, лідера консервативного блоку Християнсько-демократичного і Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС), під час повторного голосування в Бундестазі сьогодні, 6 травня, обрали канцлером Німеччини, інформує FREEДОМ.

Бундестаг затвердив Фрідріха Мерца на пост канцлера Федеративної республіки Німеччина у другому турі голосування. Рішення підтримали 325 парламентаріїв, проти висловилися 289, один депутат утримався.

Обрання глави уряду відбулося в нестандартному форматі — раніше жоден кандидат у післявоєнній історії Німеччини не стикався з необхідністю повторного голосування. У першому турі Мерц, висунутий блоком ХДС/ХСС, не зміг набрати абсолютної більшості, отримавши лише 310 голосів. Після провалу першого голосування засідання перервали на консультації між фракціями.

Для перемоги було потрібно мінімум 316 голосів депутатів за загальної кількості 630 (з урахуванням коаліційної більшості ХДС/СДПН у 328 мандатів). У підсумку 69-річний політик став десятим керівником уряду ФРН.

Читайте також: Фрідріху Мерцу не вистачило голосів для обрання канцлером Німеччини в першому турі — подробиці

Нагадаємо, раніше кандидат на пост канцлера ФРН Фрідріх Мерц заявляв, що готовий посилити підтримку України. Глава партії “Християнсько-демократичний союз” заявив, що Німеччина здатна вести за собою Європу в новій геополітичній реальності.

Читайте також: Німеччина не змириться з війною в Україні: Шольц закликав до миру на завершення своєї каденції

Прямий ефір