Медведчуку оголосили нову підозру (ВІДЕО)

Фото пресслужба Віктора Медведчука

Народному депутату Віктору Медведчуку оголосили нову підозру – про державну зраду та сприяння діяльності терористичної організації.

Про це заявив голова СБУ Іван Баканов, інформує сайт СБУ.

За версією слідства, йдеться про дії, спрямовані на підрив енергетичної незалежності України. Зокрема, після того, як Росія захопила частину Донбасу, Україна опинилася на межі енергетичної кризи. Тож було вирішено купувати вугілля на світовому ринку, зокрема, в ПАР.

“Однак РФ мала плани зірвати реалізацію цих контрактів і не дозволити Україні посилити власну енергонезалежність. Тому за посередництва Медведчука відбулася змова з вищими посадовими особами України, які, використовуючи повноваження Нацбанку і правоохоронних органів, створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР”, – йдеться у повідомленні.

Ті контракти були зірвані, що спровокувало хвилю “віялових” відключень електроенергії в нашій країні.

Згодом за сприяння Медведчука з метою повернення України до орбіти впливу РФ було організовано незаконні схеми для постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на державні підприємства України.

“Це питання державної зради і того, як окремі українські політики та високопосадовці в розпал війни грали на стороні Росії, нехтували інтересами України та будували спільні з терористами схеми. Моє чітке переконання – ці люди мають понести заслужене і законне покарання за ту шкоду, яку вони завдали державі. Тому що їхні дії – це підрив енергетичної незалежності України”, – заявив Іван Баканов.

Голова СБУ та генпрокурор оприлюднили низку аудіозаписів, які, як зазначається, підтверджують існування “вугільної схеми” та зацікавленість у ній влади РФ. Експертиза підтвердила, що одним із фігурантів записів є Медведчук, котрий, зокрема, спілкується щодо реалізації незаконних схем із представниками російської влади.

Зокрема, за даними слідства, за посередництва наближеної до Медведчука особи (бізнесмена Кузяри) на окупованій території було обрано два фактично не працюючі вугільні підприємства. Їхніми керівниками призначено представників так званої “ЛДНР”, їм відкрито банківські рахунки та укладено договори на постачання вугілля.

Ці питання узгоджувалися зокрема з ватажками російських найманців. За час функціонування цієї схеми, за даними правоохоронців, проросійських найманців загалом було профінансовано на суму понад 200 млн гривень.

Слідство триває, опрацьовується питання оголошення підозри іншим особам.

Раніше РНБО ввела санкції проти Віктора Медведчука та Оксани Марченко.

Нагадаємо, що у травні генпрокурор Ірина Венедіктова підписала підозри у державній зраді народним депутатам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку.

Прямий ефір