Майже 3 млн тонн зерна вивезено морем: як здійснюється експорт агропродукції з України (ВІДЕО)

Експорт зерна. Скріншот: uatv.ua

Зернова угода продовжує успішно працювати. З 1 серпня, коли було відправлено перше судно з розблокованих українських портів “Чорноморськ”, “Південний” та “Одеса”, вже вдалося транспортувати майже 3 млн тонн продовольства. Воно вирушає до країн Європи, Африки та Азії, інформує FREEДОМ.

У три порти України продовжують прибувати судна для навантаження українського продовольства. Балкер IKARIA ANGEL, зафрахтований Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП) Організації Об’єднаних Націй (ООН), учора, 13 вересня, прибув до порту “Чорноморськ” для завантаження 30 тис. тонн пшениці. Її планують відправити до Ефіопії, яка зараз опинилася в стані гуманітарної катастрофи.

“Ми розуміємо глобальну продовольчу відповідальність України перед світом, особливо перед країнами Африки та Азії, які перебувають в стані гуманітарної катастрофи”, — цитує “Урядовий портал” міністра інфраструктури України Олександра Кубракова.

Це вже третє постачання. Раніше для жителів Ємену та Ефіопії було відправлено два судна, зафрахтованих Всесвітньою продовольчою програмою ООН. На них транспортували понад 60 тис. тонн української пшениці.

“Нашими партнерами з ВПП буде додатково закуплено ще 190 тис. тонн зернових для подальшого експорту до країн, які страждають на брак продовольства”, — зазначив Олександр Кубраков.

У семи областях України вже розпочали посів озимої пшениці, жита, ячменю та ріпаку. Якщо порівнювати з минулим роком, то восени українські аграрії скоротять посівні площі зернових майже на третину.

“У випадку з житом скорочення площ очікувати не варто, тому що вирощування орієнтоване на внутрішній український ринок. Однак інша ситуація з озимою пшеницею та ячменем. Через блокаду портів ще залишилися запаси торішнього врожаю”, — заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

12 вересня Франція підписала угоду з Румунією, яка дозволить Україні поставити ще більше зерна до Європи та країн, що розвиваються.

“Я хочу ще раз наголосити, що цей імпорт життєво важливий і необхідний для України — четвертого експортера зерна у світі, щоб відновити важливий стратегічний ресурс, а також для того, щоб європейські країни продовжували підтримувати відносини з Україною. І навіть більше, країни, що розвиваються, можуть отримати першочергову вигоду від цього значного і часто життєво важливого виробництва. Ми готові збільшити ці зусилля найближчими тижнями у сфері логістики та транспорту, а також будь-якій іншій сфері конкретної солідарності між європейськими країнами, а також з Україною”, — зазначив міністр транспорту Франції Клеман Бон.

З моменту відкриття “зернового коридору” з українських портів вийшло 129 суден з агропродукцією, спрямованою до країн Азії, Європи та Африки. Однак російська сторона заявила, що не задоволена результатами угоди. 7 вересня президент РФ Володимир Путін сказав, що Росію непокоїть те, як виконується друга частина стамбульських домовленостей щодо зняття обмежень з російського експорту. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган і Володимир Путін планують зустрітися наступного тижня в Самарканді, там вони, зокрема, обговорюватимуть параметри продовольчої угоди та умови її продовження.

Читайте також: 16 суден із українським зерном відправлено до країн Африки — обсяги

Прямий ефір