Люди з неслов’янською зовнішністю в Москві знають, що в день народження Гітлера краще на вулицю не виходити, — Будаєв про ксенофобію у РФ

Володимир Будаєв. Фото: freeburyatia.org

Ксенофобія підтримується російською владою, оскільки є благодатним підґрунтям для здійснення багатьох дій, вигідних Кремлю. Російська влада вважає, що це — контрольований хаос, проте вона помиляється. Таку думку в ефірі FREEДОМ висловив співзасновник фонду “Вільна Бурятія” Володимир Будаєв, коментуючи сплеск ксенофобії в Росії після теракту в “Крокус Сіті Холі”, за скоєння якого затримано громадян Таджикистану.

Він нагадав, що Кремль не просто підтримував у суспільстві певний градус ксенофобії, а й навіть “дахував” націоналістичні організації. Серед них — бойова організація російських націоналістів (БОРН), учасників якої визнано винними в серії вбивств, зокрема адвоката Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабурової.

“Для людей це здається чимось нелогічним. Навіщо державі робити щось подібне до своїх громадян? Але, по суті, це дуже логічно для кремлівського режиму, бо такими людьми легше керувати, їм легше щось навіяти. Тобто їм досить легко вказати на ворога та переконати, що так, це ворог”, — пояснює гість ефіру.

Він додає, що цей “контрольований хаос насправді давно вийшов з-під контролю”.

“Чим підкуповував Кремль усі ці роки? Ви віддаєте нам свою свободу — ми гарантуємо вам безпеку. Але не варто забувати про те, що коли ти віддаєш свою свободу, ти можеш забути й про безпеку. Тому що настає один із таких моментів… Так, Кремль хоче все контролювати, але все контролювати завжди неможливо. І можуть траплятися подібні теракти… А коли щось подібне трапляється, безумовно, у людей — страх, а Кремлю треба якось виправдатися перед цими людьми. І, ясна річ, що Путін і спецслужби зробити цього не можуть. Вони не можуть вийти та сказати, що так, справді ми винні в цьому, ми пропустили щось подібне. І знову ж таки, треба знайти винного”, — коментує співзасновник фонду “Вільна Бурятія”.

Він припускає, що ксенофобія у РФ може набути форм, яких набувала у 2000-х.

“Коли були, наприклад, акції “Білий вагон” у Москві, коли націоналісти у метро забігали у вагон і просто там били всіх неслов’янської зовнішності. Були просто напади на вулиці. І я добре пам’ятаю, що коли я навчався у школі у Москві, краще було не виходити на вулицю 20 квітня, у день народження Гітлера. Так, все ще у людей з неслов’янською зовнішністю, людей із регіонів, хто проживає в центрі — вони, наприклад, знають, коли день народження Гітлера, то ж у цю дату краще нікуди не виходити. Так, і таке справді може повторитися. При тому рівні контрольованого хаосу, який Кремль допускає, справді таке буде дуже складно зупинити”, — вважає Володимир Будаєв.

Читайте також: Кремль боїться, що ксенофобія вийде за межі окресленого кола — пояснення політолога

Раніше повідомлялося, що в Росії після теракту в “Крокус Сіті Холі” затримують, допитують, б’ють, катують і депортують мігрантів.

Прямий ефір