“Леопарди” для України: чому Німеччина не квапиться, пояснив політолог

Leopard 2A6. Ілюстративне фото: wikipedia.org

Німецький парламент напередодні не зміг проголосувати за пропозицію про негайне постачання Україні танків та іншої важкої бронетехніки, оскільки Німеччині через політичні та історичні причини складно стати першою країною, яка поставить Збройним силам України танки західного зразка. Такою думкою сьогодні, 24 вересня, в ефірі FREEДОМ поділився німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.

“Я боюся, що тут Німеччина дивитиметься на такі країни, як США, Велика Британія, Франція. Коли вони почнуть постачати танки, тоді, мабуть, і Німеччина погодиться постачати або “Леопард-1”, або навіть “Леопард-2”. Це частково пов’язано з історичної пам’яттю. Частково це пов’язано з тим, що Німеччина не має великого досвіду постачання важкої зброї до конфліктних регіонів. Це все для Німеччини раніше були табу, а зараз це потрібно, і воно йде повільно”, — пояснює Умланд.

Він зазначає, що Німеччина не найкращий партнер у тому, що стосується військової та військово-технічної співпраці, і що її не варто сприймати як політичного гегемона Європи — лише економічного. До того ж, частина німецької спільноти не підтримує постачання Україні танків. Звідси й бажання зачекати на дії інших країн.

“Деякі кажуть, що німецькі танки вже колись були в Україні. Тому нам не варто брати на себе ініціативу. Такі речі можна почути. І багато хто боїться, що якщо зараз Німеччина буде першою країною, яка постачатиме танки західного зразка для України, це потім якось загрожуватиме самій Німеччині… Тому огляд на інші країни”, — каже політолог.

Він також зазначає, що у Німеччини все ж таки менше військових ресурсів, ніж, наприклад, у США.

“США мають великий склад “Абрамсов” (M1 Abrams — основний бойовий танк США, — ред.). Там йдеться про кілька тисяч. А Німеччина має кілька сотень цих “Леопардів”. Масштаби таки інші. Але, з іншого боку, треба сказати, що це [війна в Україні], звісно, європейська проблема, вона має розв’язуватися в Європі, а не в Америці”, — резюмував Андреас Умланд.

Читайте також: Боротьба за незалежність та свободу — хто і як підтримує Україну у розв’язаній Росією війні (ВІДЕО)

Прямий ефір