Кремлівський диктатор попрямував на уклін до Китаю: ймовірні причини візиту назвав Мережко

Олександр Мережко. Фото: rbc.ua

Володимир Путін прибув до Китаю для зустрічі з лідером КНР Сі Цзіньпіном. Найімовірніше, російський диктатор проситиме про економічну та військову допомогу. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив народний депутат, голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

“Є певна політична символіка в тому, що в Україну нас приїхав підтримати держсекретар США, в часі це збіглося майже з тим, що кремлівський диктатор попрямував на уклін до Китаю, вочевидь, проситиме про якусь економічну і військову допомогу. Очевидно, намагатиметься зірвати мирний саміт, який передбачається в середині червня. А я думаю, що все-таки шанси на те, що представник Китаю візьме участь у Глобальному саміті миру в Швейцарії, доволі високі. Тут багато що залежить також від того, скільки держав приєднається”, — сказав він.

Мережко зауважив, що Україна розраховує на те, що участь у Глобальному саміті миру візьме президент США Джо Байден.

“Це хороший стимул для інших держав, для їхніх лідерів теж приїхати та взяти участь у цій, без перебільшення, важливій історичній події. Китай не захоче, як я сподіваюся, залишатися на узбіччі історії, та візьме участь. Я не знаю, на якому рівні: чи приїде сам Цзіньпін, чи, можливо, міністр закордонних справ або хтось інший від імені Китаю, але шанси на це є. І я сподіваюся, що інші держави, які представляють глобальний Південь, зокрема Індія, також візьмуть участь у цьому важливому саміті миру”, — висловив думку народний депутат.

Читайте також: Ненависть до Заходу об’єднує Росію, Північну Корею і Китай, — Лісний

Нагадаємо, політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь сказав, що для Росії Китай залишається єдиним вікном у світ і надією на отримання коштів і необхідних комплектуючих для військово-промислового комплексу (ВПК) і ведення війни проти України.

Прямий ефір