Кремль відкрито намагається спрямувати до України людей із нацменшин РФ як “гарматне м’ясо”, — Закаєв

Ахмед Закаєв. Скріншот: uatv.ua

Люди з національних меншин РФ розуміють, що путінська влада відправляє їх на війну проти України як “гарматне м’ясо”. І в національних республіках люди відчувають, що вже можна більш вільно висловлюватися, попри репресивний російський режим. Про це сьогодні, 29 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова Кабінету міністрів Чеченської Республіки Ічкерія за кордоном Ахмед Закаєв.

Так він прокоментував інформацію про те, що в Башкортостані відбулися масові мітинги в одному з сіл. Сотні місцевих жителів вийшли проти золотодобувних російських компаній.

“Це пов’язано з війною в Україні. Якби не ця війна, і якби досі імперська політика або кремлівська політика здебільшого базувалася, зокрема, на Кавказі, що головне це мир і чисте небо. Зокрема, в самій Чечні завжди апелювали до того, що Кадиров-старший і Путін закінчили війну, і сьогодні чеченський народ звільнений від війни і має абсолютні можливості розвиватися, розмножуватися, збільшуватися і займатися творчою працею. Війна проти України розкрила всю неспроможність цієї пропаганди. І сьогодні Кремль відкрито намагається направити до України людей з нацменшин. Він використовує їх як “гарматне м’ясо””, — сказав Закаєв.

За словами політика, це і Якутія, і Башкортостан, і Татарстан, і народи на Кавказі. Вони розуміють, що вони є другосортними.

“І навіть самі деякі політичні діячі не приховують свого ставлення до них, відкрито кажуть: “Ми ж їх для чогось відгодовували, ми ж їх для чогось підтримуємо. Майже всі ці регіони дотаційні. Ну, тепер нехай їдуть на війну і відстоюють нашу країну”. Ось цей підхід до цієї проблеми, до цих нацменшин, на інтуїтивному рівні ці люди це розуміють, розуміли завжди. А сьогодні практично вони стали жертвами цих заяв, цих декларацій, їх використовують як “гарматне м’ясо”. Адже майже в кожну сім’ю повернули вантаж 200″, — розповів він.

Закаєв зазначив, що і якщо навіть це не демонструють по телебаченню, люди, які проживають у регіонах, знають реально, що відбувається.

“І тому і економічно, і у військовому відношенні, і сьогодні вони відчувають, що зміни настають, і вони повинні бути готові. Я думаю, десь вони сприятимуть тому, що ця країна буде демонтована ще до початку самого закінчення війни в Україні. Тому що до цього сьогодні ситуація йде. Ці народи самі себе готують до тих змін”, — підсумував голова Кабінету міністрів Чеченської Республіки Ічкерія за кордоном Ахмед Закаєв.

Читайте також: Доведення регіонів до злиднів і асиміляція — корінні народи РФ потерпають від агресивної політики колонізаторства Кремля (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Закаєв висловив думку, що президент РФ Володимир Путін розуміє, що після капітуляції Росії почнуться неконтрольовані процеси. Створення нового державного утворення замість РФ має розпочатися з Кавказу. Російська імперська епоха наближається до кінця.

Прямий ефір