Кремль продовжує репресії проти росіян: неугодних відправляють до “психлікарні” та заочно засуджують (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: dw.com

У Росії не припиняються арешти й переслідування незгодних із війною проти України. Обшуки, затримання, кримінальні справи щодо активістів і незалежних журналістів, які займають антивоєнну позицію, стали рутиною для російських силовиків. Останнім часом у Росії почастішали випадки судового переслідування противників режиму, які виїхали з країни, інформує FREEДОМ.

До шести років колонії за нібито “поширення фейків про армію” суд засудив російську журналістку Марію Пономаренко. Її затримали в Санкт-Петербурзі 24 квітня 2022 року. Приводом став пост у соцмережі про жертви в Маріуполі та загибель людей, які сховалися в Драмтеатрі. Під час слідства Пономаренко кілька разів відправляли в психіатричну клініку, де, за її словами, над нею всіляко знущалися.

“Здали нерви, заплакала, почалася істерика. Ні на кого не кидалася. Викликали бригаду “психів”. Без розмов (сиділа в кутку) жбурнули на стіл для обшуку, загорнули руки та зв’язали так, що у вухах задзвеніло. У швидкій кинули на підлогу і частина тіла потрапила на лавку, придавили зверху. Орала — я ж клаустрофоб. Руки виламували до зірочок в очах, били у швидкій. Удари йшли нишком, несподівано”, — йдеться в листі Марії Пономаренко, який опублікувало видання RusNews.

Перед тим, як суд оголосив свій вирок, Марія Пономаренко виступила з останнім словом.

“Для того, щоб довести мою невинуватість, достатньо відкрити конституцію. Якщо війна — називайте війну своїм ім’ям — війною. Тоді застосовуйте воєнну цензуру. На якій підставі до мене застосували воєнну цензуру? У нас що, конституція перестала бути конституцією?” — заявила вона у своїй промові в суді.

Томський активіст і журналіст Ігор Кузнєцов опинився під вартою у справі “про схиляння до масових заворушень” через коментарі в Telegram.

А московського активіста Михайла Крігера судять за публікації в соцмережах про силовиків. Йому висунули обвинувачення вже тричі: двічі за статтею “про публічне виправдання тероризму” і один раз — за статтею “про порушення ненависті або ворожнечі з погрозою застосування насильства”. Росфінмоніторинг заніс Михайла Крігера до списку терористів і екстремістів.

“Я себе зараз почуваю краще, ніж якби мене в Голлівуд запросили на головну роль у який-небудь блокбастер. Я б не відчував такого почуття піднесення, як від того, що ви всі прийшли”, — сказав московський активіст Михайло Крігер.

У Барнаулі майору Федеральної служби охорони дали 6,5 років колонії за статтею про дезертирство за спробу покинути Росію після оголошення мобілізації. 27 вересня він утік до Казахстану через ліс, але йому відмовили в наданні притулку і депортували назад.

А жителю Красноярська дали три роки колонії у справі про заклики до екстремізму і тероризму за коментар про “старого фашиста Вовку Путіна”.

У Росії стає популярною практика заочного винесення вироку.

“Це зайвий раз підтверджує нещодавній виступ Путіна на колегії ФСБ, де він вказав напрямок дій — виявляти ворогів, які діють у сфері медіа, інтернету та соцмереж. Відповідно, силові структури наввипередки біжать доводити свою ефективність і потрібність. Для цього всі засоби хороші. І вже чого простіше звинуватити в будь-яких гріхах людину, яка перебуває за межами країни, і сфабрикувати проти неї справу. Робота не пильна, і галочку поставити можна”, — повідомив в інтерв’ю Російській службі “Голосу Америки” директор Сахаровського центру Сергій Лукашевський.

Мета всіх репресій і судових переслідувань у Росії — залякування російського суспільства загалом, вважають політологи. За даними видання ОВД-інфо, тільки з 27 по 31 березня в Росії мають відбутися 56 судових засідань у політичних кримінальних справах. А загалом із 24 лютого 2022 року на акціях проти війни та мобілізації в Росії затримали 19 644 людини.

Читайте також: Доноси, залякування та каральна психіатрія: нові факти про репресії в Білорусі (ВІДЕО)

Прямий ефір