Кремль намагається поповнювати війська для продовження війни з Україною, прихована мобілізація не дає результатів

Фото: Генштаб ЗСУ

За даними британської розвідки, в Росії можуть оголосити масову мобілізацію. Тим часом у Кремлі від таких рішень відхрещуються, стверджуючи, що так звана спецоперація йде за планом. Насправді ж російська армія загрузла в кадровому голоді. Відсутність мотивації, втрати на полі бою та погане забезпечення військ не грають на руку агресору, передає UA.

Українська розвідка та Служба безпеки дедалі частіше фіксують падіння морального духу та відмови йти у бій у перехопленнях розмов російських військових із рідними. Велика кількість убитих та поранених, а також надходження на озброєння ЗСУ західної техніки лякають росіян. Армії агресора дедалі складніше поповнювати ряди на передовій.

“Можлива часткова мобілізація і, очевидно, це може статися восени цього року. Але для цього, згідно з російським законодавством, потрібно вводити воєнний стан на прикордонних територіях, які межують безпосередньо з Україною. Цього буде достатньо для того, щоб оголосити часткову військову мобілізацію”,  каже директор Інституту дослідження російської агресії, директор Міжнародної асоціації “Інститут національної політики” Юрій Шуліпа.

За його словами, у найближчі як мінімум 2-3 роки всеросійська мобілізація неможлива.

“Хоч би з тієї простої причини, що їх неможливо забезпечити відповідними видами озброєння”,  сказав Шуліпа.

Не надихає росіян йти на війну і брехня з боку російського керівництва та командування. За словами російського президента Володимира Путіна, строковики не беруть участі у так званій спецоперації. Насправді навіть тих моряків, які вціліли на крейсері “Москва” після того, як його потопили українські військові, планують знову відправити на передову. Про це пишуть у ЗМІ, посилаючись на слова батьків строковиків.

“Кількість охочих підписати контракт зі збройними силами Росії стає дедалі меншою. У них зараз, до речі, закінчився призов 15 червня. Вони продовжували, щоб відловити необхідну кількість для призову військовослужбовців на термінову службу. І я так розумію, їх зараз тиснуть, щоб вони підписали контракт, і відправлятимуть їх на “військову спеціальну операцію в Україні”,  сказав військовий експерт Олег Жданов.

Але навіть прихована мобілізація, яку проводить Кремль, не дає очікуваних результатів, стверджують спеціалісти.

Ті, хто виконував злочинні накази на території України, обов’язково потраплять до рук міжнародного правосуддя, переконані експерти. Фіксують військові злочини, які не мають терміну давності, як українські, так і іноземні фахівці. Генеральна прокуратура США створила в Україні спеціальну групу. Її очолить Елі Розенбаум — американець єврейського походження — співробітник Мін’юсту, якого називають “мисливцем за нацистами”.

Читайте також:

Окупанти проводять приховану мобілізацію — радник мера про ситуацію в Маріуполі

Після завершення боїв на Донбасі армії РФ знадобиться до двох місяців на перегрупування. Про наступ на Київ не йдеться — експерт

В ОП пояснили, що переконало країни-скептики ЄС підтримати надання Україні статусу кандидата

Історичний саміт у Брюсселі: На порядку денному — надання Україні статусу кандидата у члени ЄС

Прямий ефір