Після завершення боїв на Донбасі армії РФ знадобиться до двох місяців на перегрупування. Про наступ на Київ не йдеться — експерт

Військовий оглядач Денис Попович в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів про актуальну інформацію з фронтів станом на 23 червня. Вуличні бої у Сєвєродонецьку та наступ на Лисичанськ тривають. Також відбувається знищення позицій РФ на острові Зміїний.

За словами експерта, до 26 червня захопити Лисичанськ неможливо, російські війська перебувають на підступах до міста. “За деякими даними, вони зуміли захопити два села на південь від Лисичанська — Гірське та Золоте. Якщо вони спробують захопити Лисичанськ, у них це займе не менш ніж стосовно Сєвєродонецька, а може, й більше з огляду на географічне розташування цього міста”.

У Сєвєродонецьку тривають вуличні бої у районі промзони. Спрогнозувати їхній розвиток — складно. “Вуличні бої – це бої за кожен будинок, за кожну вулицю, і окрема будівля може переходити кілька разів з рук в руки. Бої під Сєвєродонецьком та за Сєвєродонецьк залежать від наказів нашого командування, відійдуть ЗСУ від Сєвєродонецька чи ні. Безперервна можливість постачання наших військ передбачає, що ми можемо там ще протриматися якийсь час”.

Попович зазначив, що загроза для Миколаєва та Одеси раніше полягала у висадженні російського десанту. Наразі проводиться знищення стартових позицій на острові Зміїний: ракетних комплексів та інших об’єктів. Доки російські війська не мають повітряного прикриття, яке забезпечував острів Зміїний, — “можливість висадки десанту сильно зменшується“. Головна загроза для Миколаївської та Одеської областей наразі зводиться до ракетних обстрілів.

Крім того, за словами експерта, станом на 23 червня загрози наступу на Київ немає у зв’язку з відсутністю військ, які могли б атакувати столицю.

Всі війська РФ зайняті для проведення наступу на Донбасі, у Луганській та Донецькій областях. Вони перекидають додаткові сили із Херсонської області, Запорізької області для створення “ударів” на Сєвєродонецькому напрямку. Доки ці операції не будуть завершені, про жодні інші наступальні заходи мови бути не може, тому що для цього немає зайвих підрозділів”.

Щодо ракетних обстрілів, то Київ у зоні ризику, як і будь-яке інше місто в Україні.

За словами Поповича, стан і можливості російських військ визначатимуть їхню готовність до нових наступальних операцій. “Якщо російські війська будуть виснажені, а так воно зараз і виходить, то після завершення боїв у Луганській та Донецькій областях знадобиться час на перегрупування, від місяця до двох“.

Також темпи російського наступу знижуватимуться в міру завдання їм втрат з боку ЗСУ. “Росія може дозволити собі наступати тільки на певних невеликих ділянках. Сєвєродонецьк або Лисичанськ. Це говорить про їхнє виснаження, яке наростає“.

У міру того, як Росія позбавлятиметься резерву та зупинятиметься, ЗСУ зможуть провести контрнаступ. Для цього нам будуть потрібні наші власні резерви, які мають бути оснащені певними видами озброєння. Йдеться про західну зброю, яка має постачатися якнайшвидше“.

Читайте також:

В ОП пояснили, що переконало країни-скептики ЄС підтримати надання Україні статусу кандидата

Історичний саміт у Брюсселі: На порядку денному — надання Україні статусу кандидата у члени ЄС

ПАРЄ прийняла три важливі резолюції щодо України – нардеп

Виступи європейських та українських зірок, звернення світових лідерів: концерт-марафон на підтримку України відбувся у Нідерландах

Прямий ефір