Історичний саміт у Брюсселі: На порядку денному — надання Україні статусу кандидата у члени ЄС

Фото: Укрінформ

У Брюсселі 23-24 червня відбудеться історичний саміт, на якому, як очікується, лідери Євросоюзу нададуть Україні статус кандидата у члени ЄС.

Формальна частина засідання Європейської ради на рівні глав держав та урядів розпочнеться у четвер о 15.00 (16.00 за Києвом).

Лідери ЄС обговорять останні події, пов’язані з війною Росії проти України, зокрема її вплив на глобальну кризу продовольчої безпеки.

Обговорять зусилля на допомогу Україні в експорті свого зерна. А також подальшу підтримку, яка передбачає економічну, військову, політичну та гуманітарну допомогу”, – йдеться у пояснювальній записці до порядку денного засідання Євроради.

Крім того, Європейська рада обговорить заявки України, Молдови та Грузії на членство у блоці.

Європейська Рада визнає європейську перспективу України, Республіки Молдова та Грузії. Майбутнє цих країн та їхніх громадян у Європейському Союзі. Європейська рада ухвалила рішення про надання статусу країни-кандидата Україні та Республіці Молдова”.

Нагадаємо, Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого цього року через чотири дні після нападу Росії. Грузія та Молдова подали заявку 3 березня, а Європейська комісія ухвалила своє рішення за заявками країн 17 червня. Ніколи раніше інституції ЄС не розглядали заявки на членство у такі короткі терміни.

Для України Єврокомісія визначила сім сфер, у яких Україна має зробити “домашню роботу”.

Зокрема, йдеться про продовження реформування Конституційного суду шляхом ухвалення законодавства щодо процедури відбору суддів КС, про посилення боротьби з корупцією, зокрема призначити нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та нового директора Національного антикорупційного Бюро, закінчити перевірку відповідності кандидатів у члени, забезпечити відповідність законодавства у сфері боротьби з відмиванням фінансів стандартам FATF, запровадити антиолігархічний закон, ухвалити закон про ЗМІ для відповідності з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги та завершити реформу законодавства у сфері національних меншин.

Читайте також:

ПАРЄ прийняла три важливі резолюції щодо України – нардеп

Виступи європейських та українських зірок, звернення світових лідерів: концерт-марафон на підтримку України відбувся у Нідерландах

Бомбардування України 81 рік по тому: методи та мотиви нацистської Німеччини та путінської Росії в оцінках експертів

Реальні пенсії падають, а 20% працездатного населення “висять у повітрі” — експерт розповів про економічну ситуацію в РФ

Прямий ефір