В ОП пояснили, що переконало країни-скептики ЄС підтримати надання Україні статусу кандидата

Заступник глави Офісу президента Ігор Жовква пояснив, що змусило країни-скептики, як-от Данію та Швецію, змінити думку та підтримати надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. Про це він розповів в інтерв’ю НВ.

За словами Жовкви, змінити думку допомогла робота президента України Володимира Зеленського та всіх представників, яких президент визначив відповідальними за Данію, Швецію та інші країни. А також візити представників українського уряду та Офісу президента до цих країн.

Зауваження країн стосувалися реформ у сфері антикорупційної політики та судової системи. Вони отримали достатньо матеріалів, які виявили, де перебуває Україна на нинішньому етапі. Побачили, що Україна може виконати рекомендації, прописані у висновках ЄК“, – пояснив він.

Заступник голови ОП підкреслив, що важливим чинником стали виступи Зеленського у парламентах країн ЄС та присутність українських громадян у цих державах.

У Копенгагені, Мадриді, Лісабоні багато українських прапорів на кожному адміністративному будинку, вікнах будівель, багато українців на вулицях. Представники цих країн бачили, що українці такі самі, як і вони. Працьовиті, мають відповідну освіту, досвід, знання, хочуть працювати, вивчають мову. Звичайно, вони готові повернутися в Україну після закінчення війни, але на сьогоднішній день вони вже інтегровані в європейські суспільства: данське, шведське, іспанське, нідерландське – у кожній із 27 країн“.

Нагадаємо, у Брюсселі 23 червня розпочинається дводенний саміт лідерів ЄС, на якому, як очікується, глави держав та урядів Європейського Союзу нададуть Україні статус кандидата на членство.

Офіційні переговори з кандидатами розпочнуться після виконання ними умов, зазначених у висновках Єврокомісії щодо заявок на членство.

Крім того, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина заявила, що Україна розраховує виконати рекомендації Європейської комісії щодо надання статусу кандидата у члени ЄС до кінця року.

Читайте також:

Історичний саміт у Брюсселі: На порядку денному — надання Україні статусу кандидата у члени ЄС

ПАРЄ прийняла три важливі резолюції щодо України – нардеп

Виступи європейських та українських зірок, звернення світових лідерів: концерт-марафон на підтримку України відбувся у Нідерландах

Бомбардування України 81 рік по тому: методи та мотиви нацистської Німеччини та путінської Росії в оцінках експертів

Прямий ефір