Країни НАТО можуть передавати Україні системи ППО, навіть якщо це вплине на їхню обороноздатність, — Столтенберг

Єнс Столтенберг. Скріншот: uatv.ua

Україна має право завдавати удари по військових цілях за межами своїх кордонів, обороняючись від агресії. Також члени НАТО можуть передавати Україні системи протиповітряної оборони навіть якщо це вплине на рівень їхньої власної обороноздатності. Про це сьогодні, 19 квітня, за підсумками онлайн-зустрічі Ради Україна — НАТО заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, інформує FREEДОМ.

“Ми повинні пам’ятати, що це таке. Це агресивна війна, в якій Росія нападає на сусіда, нападає на Україну. Україна має право на самооборону. І це також містить завдання ударів по законних військових об’єктах за межами України. Тому збиті російські літаки, які використовували для атак на Україну, є частиною прав України на самооборону”, — сказав він.

За словами Столтенберга, найближчим часом мають бути нові оголошення про передачу Україні додаткових систем ППО.

“Я очікую нові анонси найближчими днями, і ми мобілізуємо додаткову підтримку з боку союзників по НАТО. Союзники по НАТО надають 99% військової підтримки Україні. Я також ясно дав зрозуміти, що коли я закликаю союзників глибше вивчити запаси, існує ризик того, що вони вийдуть за межі рекомендацій НАТО. У нас є цілі щодо потенціалу НАТО, у нас є рекомендації НАТО, засновані на планах оборони. Звісно, якщо наші союзники підуть далі та нададуть Україні потужності, які є частиною оборонних планів НАТО, тоді є ризик, що ми опустимося нижче наших рекомендацій. Якщо єдиний спосіб, за допомогою якого союзники по НАТО зможуть надати Україні зброю — це передати необхідну їм самим для самозахисту, то це ризик, на який ми маємо піти, за умови, що це буде національне рішення. І за умови, що союзники потім подбають про поповнення своїх запасів”, — пояснив він.

Читайте також: Країни НАТО разом могли б передати Україні щонайменше 60 “Петріотів”, — генерал

Як повідомлялося раніше, сьогодні відбулося засідання Ради Україна — НАТО на рівні міністрів оборони. Воно було скликане за запитом Києва і проводилося в онлайн-форматі. Головна тема — потреби України в системах ППО та снарядах.

Нагадаємо, Німеччина передасть Україні ще одну систему протиповітряної оборони Patriot. Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україні потрібні ще 25 систем ППО Patriot, щоб повністю закрити небо від російських ракетних обстрілів.

Читайте також: Посилення ППО України — питання найближчих днів і тижнів: головні підсумки саміту лідерів ЄС у Брюсселі (ВІДЕО)

Прямий ефір