Посилення ППО України — питання найближчих днів і тижнів: головні підсумки саміту лідерів ЄС у Брюсселі (ВІДЕО)

Віталій Сизов. Скриншот: uatv.ua

У Європейському Союзі формується коаліція з прискореного постачання в Україну систем протиповітряної оборони (ППО). Таких домовленостей вдалося досягти низці країн під час саміту лідерів ЄС у Брюсселі, який тривав два дні. Крім того, на заході погодили прискорити доставку зброї. Зокрема йдеться про артилерійські боєприпаси та ракети. Про саміт і ключове для України рішення розповів спеціальний кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі Віталій Сизов.

Євросоюз шукатиме додаткові можливості для забезпечення України засобами ППО. Такі головні підсумки зустрічі лідерів країн-членів ЄС, яка завершилася сьогодні, 18 квітня, у Брюсселі.

На попередньому засіданні, проведеному напередодні, президент України Володимир Зеленський закликав допомогти у зміцненні ППО країни, зазначивши, що багато держав Євросоюзу і НАТО вже надали підтримку в цьому питанні у відповідь на ракетні атаки Ірану проти Ізраїлю.

“Тут, в Україні, в нашій частині Європи, на жаль, немає того рівня захисту, який ми всі бачили на Близькому Сході кілька днів тому. Коли завдяки об’єднаним силам союзників їм вдалося збити майже всі ракети і безпілотники, які атакували Ізраїль. Ми, як і раніше, переконані, що нам необхідно захистити Європу від балістичних ракет і “Шахедів”, від крилатих ракет і бомб, як це сталося в небі Ізраїлю та інших країн регіону. Наше українське небо і небо наших сусідів заслуговують на однаковий рівень безпеки”, — наголосив лідер України.

Союзники почули заклик українського президента і знайшли кілька шляхів, як відправити додаткові системи Patriot (“Петріот”) в Україну.

Так, країни Євросоюзу планують запустити ініціативу з постачання ППО, аналогічну чеській ініціативі з постачання снарядів для української армії.

“У Німеччині є ця ініціатива з протиповітряної оборони, і я вважаю, що вона може працювати аналогічно чеській ініціативі. Щоб ми могли купувати за межами ЄС те, що необхідно Україні, коли ми не можемо знайти це в Євросоюзі”, — заявила прем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня.

Союзники прогнозують, що додаткова допомога для зміцнення української системи ППО надійде в Україну протягом тижнів.

“Це не питання місяців, це питання днів і тижнів. Дуже важливо, щоб ми виконували свої обіцянки. І я можу запевнити вас, що всі зацікавлені сторони, всі дійові особи — роблять усе можливе, щоб прискоритися і докласти більше зусиль. Ви знаєте, що за дуже короткий період часу ми збільшили наші оборонні спроможності з точки зору виробництва і виробничих потужностей. Але цього недостатньо. Нам потрібно зробити більше і ми також прагнемо до того, щоб використати всі наявні запаси, особливо в галузі систем ППО”, — запевнив президент Європейської Ради Шарль Мішель.

Європейські союзники України вкотре знаходять спосіб допомогти українській армії впоратися з новими викликами, визнаючи, що безпека Києва — пріоритет для Брюсселя, а додаткові системи ППО в Харкові, Києві та Одесі захищають безпеку об’єднаної Європи краще, ніж якби вони перебували в Нідерландах або Бельгії.

Читайте також: ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо відновлення України з використанням російських активів — деталі

Прямий ефір