Країни НАТО разом могли б передати Україні щонайменше 60 “Петріотів”, — генерал

ППО Patriot. Фото: defense.gov

Одного комплексу протиповітряної оборони Patriot (“Петріот”), який терміново передає Німеччина, Україні недостатньо. Хотілося б, щоб Велика Британія, ЄС та США погодилися з пропозицією Києва щодо виділення 10% своїх систем ППО, включаючи “Петріоти”. Про це заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж сьогодні, 14 квітня, в ефірі FREEДОМ.

“Це приблизно 40-45 штук. Це накриває всю територію України повністю, фронтову зону. Але не лише вони, тому що “Петріоти”, звичайно, в основному повинні використовуватися проти балістичних ракет, включаючи “Кинджали” та “Циркони”. Але не проти дронів, тому що проти дронів мають працювати інші системи”, — зазначив він.

Серед необхідних Україні систем Маломуж називає також французькі SAMP/T та німецькі IRIS-T. Крім того, як підкреслив гість ефіру, потрібні інноваційні моделі радіоелектронної боротьби, які зможуть працювати проти всіх російських засобів повітряного нападу.

“Створити електронний щит раннього виявлення та електронний щит, що дезорієнтує будь-які літальні апарати, включаючи безпілотники, які використовуються ворогом дуже активно, щоб вони падали або змінювали курс. Є навіть системи, які можуть переорієнтувати ті ж ударні групи Росії на самі війська РФ. Це той рівень, який має бути забезпечений. Але зараз реальні Patriot, IRIS-T, SAMP/T та низка інших систем, які збивають, наприклад, безпілотники, які зобов’язалися поставити Британія, Німеччина, Франція, країни Скандинавії, а в перспективі й США”, — прокоментував гість ефіру.

На його думку, партнери могли б передати Україні десятки систем протиповітряної оборони, не ризикуючи підривом своєї обороноздатності.

“Patriot, якщо ми говоримо про всі країни НАТО, їх щонайменше 60 штук могли б передати, не особливо підриваючи свою обороноздатність. Це була б чітка схема, що основним загрозам НАТО з боку Росії запобігають на полі бою України завдяки високоточній зброї: цим же Patriot, цим же IRIS-T, SAMP/T, іншим системам. Розв’язуємо тут завдання зі знищення противника, захищаємо Європу та НАТО. Тому що вони [росіяни] вже розгорнули свої засоби. Вже прогнозують, що буде війна із НАТО. Нехай прогнозують, готуються. Але де треба вирішити, щоби такої війни не було? Звісно, тут”, — заявив Микола Маломуж.

Читайте також: Які системи ППО потрібні Україні для ефективного протистояння російським атакам, розповіли в Повітряних силах

Нагадаємо, що напередодні стало відомо, що Німеччина передасть Україні ще одну систему протиповітряної оборони Patriot. Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україні потрібні ще 25 систем ППО Patriot, щоб повністю закрити небо від російських ракетних обстрілів.

Прямий ефір