Костянтинівка під обстрілами росіян: як відбувається евакуація із міста (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Близько 70% жителів Донецької області з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну було евакуйовано. Через загострення ситуації на фронті та постійні обстріли російської армії в деяких містах Донецької області кількість охочих залишити регіон зросла. Так, у Костянтинівці, яка розташована за 15 кілометрів від місць, де йдуть активні бої, люди почали записуватись на евакуацію. У місті залишаються близько сорока тисяч українців, розповідає кореспондентка FREEДОМ Альона Грамова.

Люди сім’ями залишають Костянтинівку в переповнених евакуаційних автобусах. Кажуть, останні три тижні росіяни щодня обстрілюють місто із реактивних систем залпового вогню. Місцеве населення налякане, тому намагаються виїхати якнайшвидше.

“Поруч падало, мені дуже страшно. Ще нічого, коли поодинокі були, а зараз касети — це дуже страшно. До моєї матері у вікно прилетіло, злякалися сильно”, — розповідає мешканка Костянтинівки Олена.

Цього разу на евакуацію записалася майже сотня городян. Місця в автобусах разом із батьками зайняли понад два десятки дітей.

Щоб безпечно виїхати з області, до Костянтинівки приїжджають і мешканці прифронтових населених пунктів. Пенсіонерка Любов Миколаївна — із Бахмута. Говорить, що мріє повернутися до рідного міста, але там у неї вже нічого не залишилося.

Волонтери кажуть, запит на евакуацію із Костянтинівки значно зріс саме за останній місяць.

Минулої ночі Костянтинівка знову зазнала атак російської армії, сильні руйнування зазнало офісне приміщення, вже немає діючого підприємства, десятки житлових будинків поблизу залишилися без вікон.

За останній тиждень від атак армії РФ у місті загинули четверо мирних жителів. Понад десяток дістали поранення. На сьогоднішні бої проходять приблизно за 15 кілометрів від Костянтинівки.

Читайте також: 72 тис. воєнних злочинів скоїла армія РФ в Україні як притягти до відповідальності винних

Прямий ефір