“Космічний десант на тлі російських бомжів”: експерти оцінили, як змінилися ЗСУ з 2014 року порівняно з армією РФ

Збройні сили України Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Мотивація та інший підхід до виконання завдань — основна відмінність українських армійців від російських окупантів. За останні вісім років ЗСУ змінили філософію та зробили ставку на самостійність та ініціативу особового складу. Після повномасштабного російського вторгнення Збройні сили України не лише дають потужну відсіч ворогові, а й удосконалюються, інформує FREEДОМ.

У зношеному екіпіруванні, з мізерними запасами озброєння та радянською військовою технікою — такою була українська армія до початку російського вторгнення 2014 року. Тоді її чисельність становила близько 160 тис. осіб, проте не всі могли виконати бойові завдання. Та й тодішнє керівництво країни не мало політичної волі на це, кажуть експерти.

“Озброєння було в тому ж Криму — 30 тис. війська зі стрілецькою зброєю і не тільки, але не було політичної волі. Армія 2014 року не була готова до протидії. Тиснули на керівництво в країні союзники, щоб ми не чинили опір, що всі питання вирішують”, — каже генерал-лейтенант запасу, кандидат військових наук, доктор технічних наук Ігор Романенко.

З 2014 року розпочалося відродження та трансформація української армії. Анексія Криму та окупація Росією територій на Донбасі змусили українську владу докорінно змінити та збільшити армію: відновили призов строковиків на службу, дали жінкам рівний доступ до військової кар’єри, підвищили військовослужбовцям платню, покращили оснащення військових. Також українська армія останнім часом стала активно використовувати цифрові технології, що суттєво допомагає краще бачити загальну картину та швидше приймати рішення.

“Це — відхід від паперової тяганини, прискорення прийняття рішень, управління вогнем на полі бою. Це коли на полі стоїть купа артилерії і їм надсилають на планшет завдання — умовно тут стріляти. Тобто все дуже швидко, не треба зв’язуватися, пояснювати, просто передається команда”, — пояснює військовий експерт Українського інституту майбутнього, колишній співробітник СБУ Іван Ступак.

Протягом восьми років Збройні сили України активно проводили військові навчання як на всеукраїнському, так і міжнародному рівнях. Також змінився підхід до прийняття рішень, завдяки якому молодші офіцери та сержанти виявляють ініціативу на полі бою, не чекаючи вказівок згори, і тим самим здійснюють величезну кількість дрібних, але успішних операцій.

“Всі армії світу, які збираються підвищувати свою боєздатність, свій військовий потенціал, вивчають наш досвід як передовий. І немає жодної країни у світі, яка в такий час могла б протистояти такого рівня потужній агресивній мілітаризованій державі, якою є РФ. Якщо росармія з другого місця йде вниз, то Сили оборони України, навпаки, з 22-го підіймаються все вище і вище”, — зазначив Ігор Романенко.

Іван Ступак вважає, що за вісім років війни українська армія дуже змінилася.

“За цей період — 2014 – 2022 роки — наша армія дійсно зробила величезний ривок, і тепер наші військові на тлі російських бомжів виглядають як космічний десант: класна форма, екіпірування. І це не показуха!” — наголосив він.

Ще одна відмінність сучасної української армії — нова і хитріша тактика, завдяки якій вдалося звільнити від російських окупантів частину українських територій.

“Це насамперед боротьба розумова, розумова — від солдата, який повинен визначити в окопі, як себе захистити від ударів і впливів противника і до Генерального штабу і головнокомандувача і верховного головнокомандувача”, — заявив генерал-лейтенант запасу, кандидат військових наук, доктор технічних наук Ігор Романенко

За час повномасштабної війни в Україні українська армія отримала велику кількість західної зброї нового зразка. Військові швидко вчаться ним користуватися і дуже точно застосовують у бою. Але найголовніша зброя української армії — це величезна мотивація захистити своїх близьких та свою країну від російських окупантів.

Читайте також: Залужний та Герасимов — головні відмінності назвав військовий експерт (ВІДЕО)

Прямий ефір