Корупція в РФ: чим володіє головний конструктор заводу “Союз” Окроян (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

Команда опозиціонера Олексія Навального опублікувала нове розслідування, присвячене головному конструктору авіамоторного науково-технічного комплексу “Союз” Мкртичу Окрояну. Завод займається, серед іншого, виробництвом двигунів для крилатих ракет Х-22 та “Калібр”, якими завдаються удари територією України. Ні підприємство, ні сам конструктор досі не перебувають під західними санкціями. Це дозволяє Окрояну та його сім’ї безперешкодно вести бізнес за межами РФ, передає FREEДОМ.

“Ось у цьому лицемірстві, власне, і є вся путінська держава. Ці люди постійно говорять про те, що НАТО намагається на Росію робити замах. Про те, що Америка це не дружня країна, Євросоюз там підходить разом з НАТО до російських кордонів і намагається завоювати Росію. І при цьому у великої кількості чиновників власність за кордоном, активи знаходяться на Заході, їхні дружини там постійно відпочивають, їхні діти їздять за кордон”, — каже журналіст опозиційного Telegram-каналу “Можем объяснить” Ілля Давлятчин.

Крім того, родина Окрояна володіє бізнесом у Польщі, ним керує брат конструктора Арутюн. Дружина Окрояна та його син Андранік є акціонерами Ливарного механічного заводу у Підмосков’ї. Сам Окроян входить до ради директорів підприємства. За те, що цей завод займається виробництвом деталей для російської військової техніки та гелікоптерів К-52, він внесений до списку санкцій. А ось Авіамоторний науково-технічний комплекс “Союз” та сам Окроян під санкції не потрапили.

“І, звичайно, це обурлива ситуація. Те, що досі на нього не накладено санкцій, що досі він не втратив свого майна. І ми написали всі формальні заяви, які тільки можливо, щоб позбавити його цього теплого британського містечка, куди він може приїжджати після того, як він побудував двигуни для ракет і може витрачати там свої мільйони. Ми зробимо так, щоб цього більше не відбувалося і щоб ніякий російський корупціонер, особливо причетний до жахливої війни, не міг відбомбитися, а потім приїхати, жити собі кудись у Чехію, Велику Британію, Францію, Італію. Ці шляхи для них мають бути закриті. Ми над цим працюємо”, — заявив розслідувач Фонду боротьби з корупцією Георгій Албуров.

У своєму звіті Інститут вивчення війни повідомив, що президент Росії Путін сам сприяє тому, щоб у Росії процвітала корупція. 6 лютого він підписав указ, що дозволяє російським депутатам та сенаторам публікувати свої доходи анонімно, без зазначення персональних даних. Раніше, 29 грудня 2022 року, Путін підписав указ, звільнивши усіх російських чиновників, включаючи військових та правоохоронців від публічного декларування доходів.

“Ці два укази, ймовірно, є спробою Кремля заспокоїти політичних гравців, які становлять внутрішню базу підтримки Путіна. І, швидше за все, продовжуватимуть сприяти інституціоналізації корупції в Росії”, — йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

За даними рейтингу, складеного Transparency International, Росія посіла 130 місце серед 180 країн в індексі сприйняття корупції — 2022 року.

Прямий ефір