Коріневич: Україна здатна довести, що Росія влаштувала геноцид у нашій країні

У справі проти Росії за звинуваченнями у геноциді в Україні готується меморандум. Документ міститиме основні позиції держави щодо безпідставних звинувачень з боку РФ. Про це сьогодні, 16 червня, розповів агент України у Міжнародному суді ООН, посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич.

“Ми зараз із юридичною командою Міністерства закордонних справ України, а також з нашими юридичними радниками готуємо наш меморандум. Це основний позиційний документ до Міжнародного суду ООН. Сподіваюся, що незабаром ми відправимо його до Гааги, і це стане також важливим етапом на шляху до притягнення Російської Федерації до відповідальності”, — пояснив юрист-міжнародник.

Також Кориневич зазначив, що продовжується робота зі створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочинів агресії проти України.

“Виходимо до наших міжнародних партнерів із пропозицією якнайшвидше створити такий міжнародний трибунал. По суті, МЗС зараз за цими двома треками активно і працює (меморандум і створення трибуналу — ред.)”, — сказав Кориневич.

Він уточнив, що за треком Міжнародного кримінального суду в Гаазі основна робота ведеться українськими прокурорами та Офісом генерального прокурора.

“Це стосується якраз розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності. І, можливого, злочину геноциду, скоєного на території України”, — доповнив Кориневич.

Юрист упевнений, що Україна може довести геноцид Росії проти української нації. Також він акцентував, що Україна робить все для притягнення РФ до відповідальності як держави.

За словами Кориневича, відповідати мають усі — від виконавців до засновників злочинного плану у Кремлі.

“Відповідати мають усі: від безпосереднього виконавцы на місці в українському місті, селищі, селі, до тієї людини, яка у Кремлі створила весь цей злочинний план, поведінки злочинної на території України. Тому міжнародне кримінальне право дає нам можливості та розуміння того, що ось це співучасть у скоєнні найтяжчих злочинів, зокрема, злочинів проти людяності, воэнних злочинів, співучасті, можливо, як реальне виконання злочину на місці, так і пособництво, так і підбурювання, так і створення організацій та схем, які дозволяють вчиняти такі злочини. Тому відповідати повинні всі. Звичайно ж, очевидно, коли ми говоримо про нижчий рівень, рівень виконавців, то ці справи будуть слухатися, і вже слухаються, як ви знаєте, в національних судах України”, — сказав юрист.

Кориневич наголосив, що не може бути посадових імунітетів, зокрема, для глави Кремля Путіна.

“Не має значення, хто ця людина зараз, він лідер держави, голова уряду, він міністр закордонних справ. Це не звільняє від відповідальності за скоєння злочинів геноциду, злочинів проти людяності, воэнних злочинів та злочинів агресії”, — резюмував він.

Як повідомлялося, президент Франції Емманюель Макрон під час візиту в Ірпінь Київської області заявив, що його держава продовжить підтримувати Україну у довгостроковій перспективі та у всіх формах, щоб вона “могла протистояти та перемогти” країну-агресора РФ. 

Читайте також:

Світова продовольча криза: як уникнути голоду в країнах Африки та Близького Сходу

Якби люди не виїжджали зі Слов’янська, жертв було б набагато більше – мер

Кремль не справляється з українським опором на півдні країни – Лисянський

Гайдай назвав умову, за якої українські військові швидко повернуть Сєвєродонецьк під повний контроль

Прямий ефір