Якби люди не виїжджали зі Слов’янська, жертв було б набагато більше – мер

Активність евакуації зі Слов’янська за останні тижні впала у 2-3 рази. У місті залишаються близько 24 тис. мешканців — чверть від довоєнного населення. Більшість із них поки що ухвалили для себе внутрішнє рішення залишитися. Про це розповів міський голова, керівник міської військової адміністрації Слов’янська Вадим Лях в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

“У місті залишається близько 24 тис. мешканців, близько 4 тис. дітей. В основному також залишаються пенсійного віку люди. Я вважаю, що це багато, тому що довоєнна кількість жителів була 100 тис. міського населення. Тим не менш, продовжуємо закликати людей виїхати з міста… Якщо ще попередні тижні показували хороші темпи, від 100 до 200 осіб виїжджало за добу, сьогодні — вдвічі менше, а то й у тричі. Вважаю, що все ж таки ще потенціал виїзду є, бо, гадаю, із початком загострення дій ще близько 7 тис. виїде з міста”, — каже мер.

Евакуація зі Слов’янська, за його словами, на сьогодні є абсолютно безпечною.

“Виїхати можна щодня у напрямку Покровська, далі електричкою на Дніпро чи поїздами на захід України. Щодня автобуси евакуаційні виїжджають і відповідно зробити це можна сьогодні безпечно… Все це організовано. У тому числі вивозимо людей у ​​західні області з розміщенням, тобто з харчуванням, із проживанням”, — коментує Слов’янський міський голова.

На його думку, люди, які залишаються у Слов’янську, з одного боку, вже звикли до канонади та комунальних проблем. З іншого боку, вони вже вирішили залишатися. Однак Лях вважає, що з наближенням бойових дій до міста вони запанікують і створять проблеми і собі, і тим, хто їх евакуюватиме.

“Люди чекають до останнього, можна сказати. Я вже так внутрішній аналіз проводжу. Люди, які тут перебувають понад 3 місяці, звикли і до канонади, і до відсутності вже й води, іноді електроенергії. Вони психологічно загартовані. Напевно, далі лише артобстріли чи такі масовані удари можуть змусити людей виїжджати, вони вже для себе десь вирішили всередині, що вони будуть у місті, хоча це небезпечно, і ми закликаємо виїжджати, але й досвід інших міст показує: як тільки починаються справді по-справжньому проблеми, то люди в паніці починають виїжджати, і вивезти їх стає складніше як для самих мешканців, так і для тих, хто займається евакуацією, на превеликий жаль”, — коментує Вадим Лях.

Читайте також:

Гайдай назвав умову, за якої українські військові швидко повернуть Сєвєродонецьк під повний контроль

Шлях України до Євросоюзу — очікування від звіту Єврокомісії та саміту ЄС

Прямий ефір