Кількість обстрілів з боку армії РФ збільшилася: що відбувається в місті Часів Яр — у репортажі FREEДОМ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Місто Часів Яр Донецької області розташоване недалеко від Бахмута. Населений пункт також перебуває під постійним вогнем армії РФ. Ворог намагається перерізати дорогу на Бахмут, якою здійснюється постачання українських захисників. Тепер Часів Яр — одне з найнебезпечніших міст у Донецькій області. Про це повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

Сьогодні в’їзд до Часового Яру і виїзд із нього — вкрай небезпечний процес. Усі дороги до міста перебувають під вогнем росармії. Внаслідок полотно вже мало нагадує дорогу, там можна загрузнути в багнюці або пошкодити колеса в черговій ямі. Логістика стала максимально складною.

За словами Волкової, Часів Яр розташований у прямому сенсі на лінії фронту. Можна бачити наслідки безперервних обстрілів з боку ЗС РФ. В умовах постійних бойових дій у підвалах і сховищах ще залишається близько тисячі мирних жителів. Вони виживають без світла, води та газу. За словами містян, води немає вже місяці два.

Сусіди Наталя та Дмитро воду набирають в одному з покинутих колодязів. Пити її без попередньої термообробки не можна. Води намагаються набрати якомога більше і швидше, між обстрілами потрібно заповнити близько десятка баклажок.

“Якщо кип’ятити, то можна пити. А сиру не можна. [Приходимо] за півтора дня десь, за два. Не тільки собі. У нас ще дідусі-бабусі. Бабуся без ноги, сусідка, допомагаємо їй. Ділимося з нею”, — сказали жителі.

Як розповіли Наталя і Дмитро, за останні два тижні кількість обстрілів міста з боку армії РФ збільшилася. Їхні будинки також постраждали.

“За вікна ми вже мовчимо. Через день їх забиваємо. Ми рідних евакуювали, а самі поки що залишаємося. А там глянемо, що буде далі”, — поділилися вони.

Через те, що під’їзди до міста перебувають під прицілом противника, в’їзд у населений пункт став небезпечним. Унаслідок цього зменшилася кількість волонтерів, які привозили гуманітарну допомогу жителям. Вулиці більшу частину часу порожні. Люди кажуть, намагаються весь час перебувати у сховищах і виходять лише в разі крайньої потреби.

За даними місцевої влади, близько половини інфраструктури міста пошкоджено або повністю знищено.

Читайте також: Має гірший вигляд, ніж Бахмут на початку року — як живе Часів Яр на лінії фронту: репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби війська РФ завдали шість ракетних ударів, зокрема по містах Часів Яр, Костянтинівка та Херсон. Крім того, завдали 48 авіаційних ударів та здійснили 77 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах. Зруйновано та пошкоджено житлові будинки та інша цивільна інфраструктура, є потерпілі.

Прямий ефір