“Триває зачистка першої партії зрадників”: причини заміни Росією окупаційного “мера” Маріуполя назвав Андрющенко

Петро Андрющенко. Скриншот: uatv.ua

Окупаційного так званого “мера” міста Маріуполя Донецької області Костянтина Іващенка російські загарбники прибрали з двох причин. Ротація так званої “влади” триватиме й надалі. Про це сьогодні, 27 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

Перша причина, за його словами, — триває перерозподіл фінансових потоків.

“Кадирова відсувають убік від цього корита, займатимуться виключно ФСБівці. Із цим і пов’язана насамперед зміна гауляйтера Маріуполя”, — сказав Андрющенко.

Друга причина — публічна: хтось має бути офірним цапом за влаштований у місті холодомор, за провал.

“Ось таким офірним цапом, звичайно, став Іващенко — перший гауляйтер Маріуполя. І це і є основна публічна частина, чому його прибрали. Хоча справжня причина більше все-таки у фінансових потоках”, — каже Андрющенко.

Людина, яка очолила сьогодні тимчасово окупований Росією Маріуполь, теж особистість відома.

“Був начальником Кальміуського райвідділу поліції у 2014 році, ще в той час він почав свою співпрацю з терористами “ДНР”. Потім після деокупації міста, коли нависла загроза над ним реальної відповідальності, він втік до Новоазовського району, контрольований так званою “ДНР”. За цієї фази війни після 24 лютого він був призначений росіянами гауляйтером Новоазовського району. Зараз уже безпосередньо гауляйтером міста Маріуполя. Для чого, зокрема і чому, крім того, що росіяни очікують, що він буде менше красти, крім того, що він безпосередньо йде по гілці Пушиліна, це безпосередньо людина вже від ФСБ, а не від інших кланів, які намагалися розділити Маріуполь до цього. І не забуваємо, що ця людина колишній поліцейський, досить високого чину”, — розповів радник мера.

Він констатував, що на Маріуполь очікує мобілізація і проведення мобілізаційних заходів, які новий так званий “мер” у змозі за своїми діловими рисами провести.

“Ці три складові стали причиною його заміни на попереднього гауляйтера. Крім того, зараз тільки починається низка замін. Тому що йде зачистка всього старого керівництва, першої порції зрадників. І на їхнє місце приходять інші, більш лояльні до Росії, до фактичного управлінця, який управляє Маріуполем, який абсолютно не публічний, надісланий з Якутії, як у нас кажуть про нього, оленяр. Формальний перший заступник окупаційної “адміністрації”. Зараз піде велика заміна і перетасування кадрів”, — резюмував Петро Андрющенко.

Читайте також: Кремль готує “вибори” на окупованих територіях України — що в планах і доля колаборантів (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Андрющенко повідомив, що ФСБ Росії тепер повноцінно керує в так званій “ДНР”. Підуть кадрові чистки.

Прямий ефір