“Ізраїль і Україна готові підписати угоду про Зону вільної торгівлі”, – Джоел Ліон

Фото Open Ukraine

2019 рік обіцяє активний розвиток відносин двох країн.

Новий посол Ізраїлю в Україні Джоел Ліон успішно поєднує роботу дипломата та вчене звання рабина. За свою кар’єру він встиг попрацювати на різних дипломатичних посадах, а в жовтні 2018 року вручив вірчі грамоти Президентові України. Роботу дипломатом посол вважає своєю мрією дитинства, яка стала реальністю.

“Я завжди хотів бути дипломатом. Ось починаєш міркувати, як я можу просувати свою країну і допомагати їй? Якщо я не хочу стати солдатом, залишається бути дипломатом!”, – розповів пан Ліон.

2019 рік обіцяє активний розвиток українсько-ізраїльських відносин – країни готуються підписати угоду про Зону вільної торгівлі. Основою для розвитку економічної взаємодії є, передусім, політичне взаєморозуміння, каже посол Ізраїлю в Україні Джоел Ліон.

“Дипломатичні відносини наших країн дуже хороші. Якщо в однієї зі сторін є проблеми, можна їх відкрито обговорити. Це доказ того, що відносини перебувають на хорошому етапі, якщо ми можемо обговорити наші проблеми на дипломатичному рівні. Треба згадати й нашу співпрацю в міжнародних організаціях, де ми працюємо разом і допомагаємо один одному”, – зазначив посол.

Підписання угоди про Зону вільної торгівлі обіцяє стати найважливішою подією року для двосторонніх відносин країн. Сьогодні Ізраїль входить до топ-20 перспективних ринків для українського експорту. Українська продукція, у свою чергу, цікавить ізраїльських підприємців. Найбільш перспективними для співробітництва є сфери сільського господарства й високих технологій.

“Товарообіг між нашими країнами досяг одного мільярда доларів. Але цього недостатньо. Ми близькі та дружні країни. Ми можемо багато запропонувати Україні, а ваша країна – Ізраїлю. Тому ми дійсно можемо просунути й розвинути торгово-промислові відносини між нашими країнами. Один із напрямів такого розвитку – угода про Зону вільної торгівлі, яке, я сподіваюся, суттєво пожвавить нашу торгівлю. Я сподіваюся також, що обидві сторони зможуть використовувати його для просування торгівлі та промисловості”, – повідомив дипломат.

Важливою сферою, за словами посла, був і залишається туризм. З 2011 року між країнами діє безвізовий режим, що сприятливо позначилося на туристичній сфері.

“Близько 140-150 тисяч українців щорічно відвідують Ізраїль, а понад 290 тисяч ізраїльтян приїжджає в Україну щороку. До України мої співвітчизники найчастіше приїжджають у пошуку свого коріння або з метою паломництва. Однак я вважаю, що Україна може запропонувати набагато більше. Наприклад, моїм співвітчизникам подобається шопінг – в Україні можна це здійснити. Крім того, ізраїльтяни люблять красиві краєвиди та природу, лижі й морське узбережжя – в Україні це все є, тому треба просувати ці напрямки”, – підсумував Джоел Ліон.

Гуманітарних напрямам співпраці посол приділяє особливе значення. У таких сферах, як медицина та освіта, Ізраїль накопичив особливий досвід, який нині так цінний для України.

“Ми активно співпрацюємо з Україною в різних напрямах, наприклад, у сфері медицини. Ізраїль має сумний досвід відновлення здоров’я солдатів, які постраждали на війні, тому в нас добре розвинена система фізичної реабілітації цих людей. Ми співпрацюємо з Україною в цьому напрямі, є два великих госпіталі – один у Харкові, другий в Дніпрі, але ми працюємо не тільки там, є реабілітаційні центри у Львові, Житомирі. Мета нашої кооперації – показати, як можна здійснити фізичну реабілітацію ветеранів, і чимало українських фахівців відвідали Ізраїль, щоб навчитися цьому. Цей напрям активно розвивається”, – наголосив Джоел Ліон.

У перший же місяць після вручення вірчих грамот, посол вирушив до дитячої лікарні “ОХМАТДИТ”, де обговорив можливості обміну фахівцями та проведення тренінгів для українських лікарів в Ізраїлі.

“Я відвідав лікарню “ОХМАТДИТ”, адже ми в Ізраїлі маємо великий досвід у роботі з хворими дітками. Цей напрям пов’язаний з освітою: ми хочемо показати, як можна навчати дітей, котрі перебувають у лікарні тривалий час. Ми запросили двох молодих спеціалісток з України подивитися, як це відбувається в Ізраїлі, тож тепер вони намагаються впровадити цю систему в “ОХМАТДИТі”. А ще потрібно, щоб медсестри й нянечки в лікарні вміли веселити як клоуни. У нас в Ізраїлі це користується попитом, і ми хочемо показати, як це працює. Так ми хочемо зробити будні дітей радіснішими й дати їм відчути нашу любов!”, – резюмував посол Ізраїлю в Україні.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Прямий ефір