Іран та Ізраїль переміщують “червоні лінії” в бік неконтрольованої ескалації — розбір Семиволоса

Ігор Семиволос. Фото: ukrlife.tv

Іран та Ізраїль рухаються в бік неконтрольованої ескалації, яка може призвести до серйозних наслідків, і загроза Третьої світової війни цілком реалістична. Таку думку сьогодні, 15 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

Він зазначив, що обидві сторони використовують схожу риторику, коли говорять про загрози одна одній. Вони розглядають свої позиції з погляду стратегічної оборони.

Семиволос констатував, що зрозумілими є мотиви виступу генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, який закликав до “максимальної стриманості” та деескалації після того, як Іран запустив понад 300 безпілотників та ракет по Ізраїлю в ніч на неділю, 14 квітня.

“Питання полягає, звичайно, в тому, яким чином можна не допустити ескалації, оскільки це практично не залежить від генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй і, власне, від цієї організації загалом. Все визначають безпосередні учасники, актори конфлікту на Близькому Сході. І якщо ми говоримо про певні “червоні лінії”, після яких може бути неконтрольована ескалація, то ми бачимо, що ці “червоні лінії” істотно зрушили в бік ескалації, причому зрушили з усіх боків”, — сказав Семиволос.

За його словами, “червоні лінії” порушили і іранці, завдавши безпосереднього удару по території Ізраїлю, і Ізраїль, атакуючи дипломатичні представництва Ірану.

“Тобто, іншими словами, всі актори рухаються в бік неконтрольованої ескалації. І тут дуже важливо, щоб на Близькому Сході залишалися “дорослі”, які принаймні використовують свій вплив, свої ресурси, як останнього разу, бо, скоріш за все, складно було б ізраїльтянам відбити атаку, якби більшу частину ракет та дронів не було знищено британською й американською авіацією ще в повітряному просторі Саудівської Аравії та Йорданії”, — сказав Семиволос.

На його думку, неконтрольована ескалація може призвести до ширших наслідків. Директор Центру близькосхідних досліджень констатував, що воювати з Іраном — це “досить складна історія”, яка потребує ресурсів.

“Якщо ж ситуація розвиватиметься за найгіршим сценарієм, то тут, звісно, загроза Третьої світової війни цілком реалістична”, — вважає Семиволос. 

Читайте також: “Яким буде наступний крок”: атака Ірану по Ізраїлю у світовому порядку денному (ВІДЕО)

Нагадаємо, в ніч на 14 квітня Іран атакував Ізраїль, випустивши понад 300 безпілотників і ракет. Удар тривав протягом 5 годин. Частину дронів і снарядів було запущено з території Лівану, Сирії, Іраку та Ємену. Відбити атаку єврейській державі допомагали США, Велика Британія, Франція та Йорданія. Як зазначили в Білому домі, Сполучені Штати не прагнуть конфлікту з Іраном, але захищатимуть американські війська і партнерів у регіоні. В ізраїльській армії заявили, що 99% повітряних цілей терористів було збито.

Прямий ефір