Іран отримав від РФ військові технології в обмін на Shahed — розбір експерта

Ілюстративне фото: zn.ua

В Ірані з 2022 року відбувається процес нарощування виробництва дронів-камікадзе Shahed, тож постачання БпЛА до Росії поставлено на потік. Натомість Тегеран отримує різні військові технології, що є стимулом для збільшення постачань. Про це сьогодні, 30 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, у 2022 році в Ірані було обмежене виробництво дронів-камікадзе.

“Вони виробляли приблизно 50 Shahed-136 на місяць і партію могли тільки накопичувати і в обмеженій кількості передавати Росії. Однак військово-технічне співробітництво з РФ стало привабливим Тегерану, тому що він має не тільки фінансовий профіт, а й стали операторами Су-35, отримують технології. Іран у перспективі може отримати зенітно-ракетні системи С-400. Крім того, не так давно Іран випробував нову ракету, яку називають гіперзвуковою, аеробалістичною, яка не має аналогів у світі, 2 тис. дальність ураження… Але навіть якщо на ці характеристики не звертати уваги, тому що в Ірану є звичка завищувати їх, але сам факт створення такої ракети свідчить про те, що були отримані ракетні технології від Росії”, — розповів Коваленко.

Він зазначив, що військово-технічне співробітництво Ірану і Росії дало змогу Тегерану нарощувати свої можливості з виробництва дронів-камікадзе, щоб повністю задовольняти РФ у потребі Shahed.

“Не варто забувати, що з 9 березня до 28 квітня масованих ракетних атак по території України, а також регулярних масованих нальотів дронами-камікадзе не здійснювалося, лише періодичні удари, лише періодичні нальоти. Це зумовлено тим, що півтора місяця Росія накопичувала боєкомплект як ракет, так і дронів-камікадзе. До початку травня у РФ був накопичений боєкомплект, який вона, на жаль, з такою постійністю застосовує”, — пояснив військово-політичний оглядач.

Читайте також: Зупинити Іран: як Тегеран допомагає Москві, і чи зможуть санкції стати перешкодою — розбір експертів

Нагадаємо, український уряд закликає союзників посилити українську армію озброєнням і сучасною авіацією.

Прямий ефір