Епіфанія згадали разом з іменами інших предстоятелів під час служби Вселенського патріарха (ВІДЕО)

Фото facebook.com/ecumenicalpatriarchate

Під час літургії у резиденції Константинопольського Патріархату на Фанарі (Стамбул), на якій був присутній патріарх Варфоломій, вперше було виголошено ім’я предстоятеля Української церкви митрополита Епіфанія разом з іменами глав інших Помісних церков. Відео зі служби з’явилося на сторінці в Facebook Вселенської Патріархії.

Таким чином наша церква офіційно потрапила в диптих – список визнаних канонічних православних автокефальних церков. Тепер всі звинувачення РПЦ в неканонічності Єдиної Помісної церкви є безпідставними.

Поминання предстоятелів помісних православних церков у відповідності їхньому місці у диптиху є однією з ключових ознак спілкування між ними.

“Сьогодні вперше в історії ім’я очільника нової української церкви прозвучало серед інших імен патріархів та архієпископів… Нова українська церква була згадана дияконом Вселенського Патріархату серед інших церков у диптиху”, – повідомляє видання Orthodoxia.

Відзначимо, що раніше Вселенський патріарх при богослужінні не згадував імена патріарха Філарета чи митрополита Макарія, що свідчило про невизнання їхніх конфесій Константинополем.

У свою чергу митрополит Епіфаній сьогодні під час літургії у Михайлівському Золотоверхому соборі пом’янув імена предстоятелів всіх Помісних православних церков, крім глави РПЦ Кирила.

Сама РПЦ розірвала євхаристійне спілкування з Константинополем 15 жовтня. Натомість Варфоломій продовжує згадувати Кирила за службою. Це свідчить що відносини з Фанарем були розірвані Москвою в односторонньому порядку.

Нагадаємо, що предстоятелем Єдиної Помісної церкви став митрополит Епіфаній. Патріарх Варфоломій привітав його та запросив за Томосом у Стамбул.

Прямий ефір