“Хочуть отримати васала в тилу України”: політичний аналітик — про гібридну війну Москви проти Кишинева

Прапор Молдови. Фото: pixabay

Росія веде проти чинного уряду Молдови гібридну війну. Завдання російської влади — змінити ситуацію в Молдові зсередини, та зробити країну своїм васалом у тилу України. Про це сьогодні, 2 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політичний аналітик, колишній представник Молдови в Раді Європи та в ООН Олексій Тулбуре.

“У мене немає абсолютно жодних сумнівів у тому, що ці протести координуються з Кремлем, це явні елементи так званої гібридної війни, яку Росія розв’язала проти нашої країни. Елемент цієї гібридної війни: протести, організовані партією “Шор”, яка офіційно була оголошена партнером Росії в Республіці Молдова”, — сказав він. 

Політичний аналітик нагадав, що перед зимою масово проводились проросійські протести з такими гаслами, як “ми всі замерзнемо” і “буде гуманітарна катастрофа”, щоб змусити президента Молдови Майю Санду домовлятися з Москвою щодо зниження цін на газ.

“Паралельно “Газпром” погрожував нам відключенням газу повністю, у підсумку скоротив поставки вдвічі. Бачимо гру в чотири руки: скоординовані дії Кремля та їхніх агентів у Республіці Молдова з дестабілізації ситуації, які мали призвести до зміни уряду. Уряд зараз проєвропейський, тому треба було поміняти його на проросійський. Зараз уже вони не кажуть, що ми замерзли. Ба більше, ми почали закуповувати газ і електроенергію в інших місцях, тобто вперше в історії незалежної Молдови з’явилися альтернативні джерела енергії для країни”, — підкреслив він. 

Тепер, за словами аналітика, гасла у прокремлівських протестувальників нові, нібито нинішній уряд хоче втягнути Молдову у війну з Росією. 

“Відбуваються не прості протести, на які мають право громадяни будь-якої демократії, а відбувається участь у гібридній війні, ставки в якій дуже великі. Уявімо, що Росія, яка зазнає, прямо скажемо, ганебної поразки в Україні, раптом отримає лояльний уряд у Молдові. Крім того, що є що доповісти власному населенню, що ось дивіться, ми відновлюємо Радянський Союз, вони отримують слухняного васала в тилу України”, — зазначив він. 

Він додав, що в такому разі, зміниться і політичних курс Молдови, а будь-які європейські перспективи та шанси на зміну рівня життя на краще просто зникнуть.

“Ось як Росія використовує своїх солдатів на фронтах, так і наших пенсіонерів намагається використовувати як “протестне м’ясо”, нехай вони мене вибачать за це порівняння”, — звернув увагу Олексій Тулбуре.

Читайте також: Держпереворот у Молдові руками Кремля: як Кишинів та Захід планують протистояти Москві (ВІДЕО)

Прямий ефір