Громадяни РФ активно цікавляться нерухомістю в окупованому Маріуполі — коментар Андрющенка

Тимчасово окупований Маріуполь. Фото: t.me/andriyshTime

Заповзятливі росіяни скуповують житло та документи на нього у тимчасово окупованому місті Маріуполь Донецької області. Зокрема, у маріупольців, у яких не залишилося інших шансів і варіантів на виживання. Про це сьогодні, 20 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

Так він прокоментував інформацію, що на російському сайті “Авіто” (Avito) є кілька десятків оголошень про продаж квартир у Маріуполі. Ціна там коливається від 2 до 5 млн рублів. Попри війну, громадяни РФ активно цікавляться нерухомістю та розглядають зруйноване місто як новий курорт, місце для відпочинку чи навіть переїзду.

“Це складна прагматична історія, з одного боку. З іншого боку, дуже проста. Вони купують документи, а не так квартири. Плюс іпотека. Сенс у тому, що під час реєстрації на території Маріуполя, зокрема, має право на отримання компенсації від російського бюджету у разі участі в іпотеці. Тому вони й купують документи. Компенсації там великі, житло там нікому не потрібне, але витрати на придбання документів, якщо їх перерахувати у відповідь на отриману компенсацію, вони виглядають дуже непогано, бізнес. Плюс паралельно іпотека йде реклама по РФ, по середній смузі, азійській стороні РФ. Триває вона приблизно від лютого, яка показує, як буде все добре і здорово, незрозуміло коли”, — сказав Андрющенко.

Також, за інформацією радника мера, триває забудова за рахунок федеральних коштів.

“Тому вона досить дешева для забудовників і вигідна і досить проста з погляду людей, які потенційно вирішили, що вони можуть жити в Маріуполі. Вся ця історія зав’язується у вузол, внаслідок якого прагматичні росіяни, які мають доступ до федерального бюджету та до кола ухвалення фінансових рішень, скуповують квартири та документи”, — додав Андрющенко.

Разом із цим, за даними радника мера, окупантами демонтовано вже понад 400 будинків і демонтаж триває. А будівництва не відповідають жодним нормам. Заселень немає.

“Заселень немає навіть тому, що не можуть розділити, скільки ж вони віддаватимуть під “федеральний бюджет” росіянам. Чи то 10, чи то 25, чи то 50% з тієї невеликої кількості житла, яку вони збудували”, — зазначив Андрющенко.

Читайте також: Окупований Маріуполь завантажений транзитом — величезна кількість росіян їде до Криму, — Андрющенко

Прямий ефір