Говорити про відхід російських окупантів із Нової Каховки ще рано — деталі від Гуменюк

Наталія Гуменюк. Фото: vikna.tv

Тактика збройних сил РФ про нібито виведення військових із Нової Каховки Херсонської області спрямована на психологічний вплив як на місцеве населення, так і на українських військових. Наразі росіяни з новою силою грабують населені пункти на лівому березі Дніпра, що, зі слів місцевих, може свідчити про очікуваний “жест доброї волі”. Про це сьогодні, 23 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталія Гуменюк.

“Насправді тактика ворога спрямована на психологічний вплив як на місцеве населення, яке перебуває в тимчасовій окупації, так і на Сили оборони України. Маючи досвід визволення правобережжя, можемо говорити про те, що такі явища ми вже спостерігали: окупанти несамовито мародерствували, знову грабували вже пограбовані магазини, банківські та промислові підприємства й вивозили все, що могли вивезти, а опісля — шукали для себе цивільний одяг”, — нагадала вона.

Начальниця пресцентру зауважила, що на російських окупантів сильно впливають їхні ж силові структури, які вишукують дезертирів та військових, не готових далі вести бойові дії на території України. 

“У цій ситуації ми спостерігаємо, що одні шукають цивільний одяг і намагаються розташовуватися на вулицях міста для того, щоб якнайшвидше мати змогу ретируватися або сховатися в лісових насадженнях. Тобто певні настрої вже проглядаються, але говорити про їхній відхід ще рано”, — сказала вона.

За словами Гуменюк, мародерство, яке спостерігається зараз, зі слів місцевих, — провісник певних жестів так званої “волі”. Вона також додала, що українські військові продовжують завдавати точкових ударів по місцях скупчення сили російських окупантів у Новій Каховці.

“Росіяни, коли залишають населений пункт і розташовуються в прилеглих лісонасадженнях, обстрілюють мирних мешканців. Здебільшого мінометним вогнем, це робиться, щоб повернувшись, роз’яснювати, що Сили оборони нібито не бережуть своє мирне населення. Також, аби знімати пропагандистські сюжети, як Збройні сили України знищують інфраструктуру населених пунктів лівого берега Дніпра за те, що там нібито прийняли як дане “русский мир”, — підсумувала Наталія Гуменюк.

Читайте також: Окупаційна влада Криму та командування росармії готуються покинути півострів — ознаки назвав Чистіков

Нагадаємо, сьогодні у Генеральному штабі ЗСУ спростували інформацію про вихід росіян із Нової Каховки.

Прямий ефір