Головною проблемою Куп’янська був мер-колаборант, — Крохмаль

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

Усіх колаборантів із деокупованого міста Куп’янськ Харківської області неминуче спіткає справедливе покарання. Список таких осіб дуже великий. Про це сьогодні, 14 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів депутат Куп’янської міської ради Харківської області Вадим Крохмаль.

“Не готовий зараз його розголошувати, бо це таємниця слідства як мінімум. Звичайно, знаю всіх, знаю, як було. І я думаю, що все одно відплата прийде у будь-якому випадку до колаборантів, бо треба читати історію. Було багато прикладів в історії й під час Другої світової війни. Та сама Локотська республіка. А я впевнений, що всіх колаборантів наздожене кара, скажімо так. У чому проблема була Куп’янська? У тому, що тут найголовніший колаборант — це був мер. А відповідно, дивлячись на нього, все пішло вниз ієрархією. І, відповідно, дуже багато хто дійсно почав співпрацювати, бо їм показали приклад. Це ось той випадок, коли риба гниє з голови. І там дуже великий список”, — сказав він.

Щодо ситуації в Куп’янську зараз, то, за словами Крохмаля, після пів року російської окупації настрої у людей змінилися абсолютно.

“Люди надивилися на жахи, що відбувалися. Усі розуміли, розуміють, що окупація — це важко, погано. Ідучи, окупанти просто обстрілюють Куп’янськ незрозуміло куди, йде стрілянина і мирною забудовою там, де точно немає жодних військових цілей. Просто таке відчуття, що на зло зруйнувати хоч щось. Відповідно, люди просто ненавидять (окупантів, — ред.) і хочуть якнайшвидше повернутися вже для того, щоб почати нормальне мирне життя. Дуже вже втомилися всі. Дуже багато людей виїхало і в останній тиждень особливо. Світогляд у всіх змінився, і всі дуже чекають, коли наш Генеральний штаб повідомить про повну деокупацію. На сьогодні цього ще не було зроблено щодо повернення людей до Куп’янська. Але настрій бойовий, усі хочуть додому, усі хочуть в український Куп’янськ”, — розповів депутат.

Він закликав жителів потерпіти до оголошення офіційної інформації. Повертатися до міста поки що небезпечно.

Крохмаль додав, що відновлення життя на деокупованих територіях України приходить разом із їхнім визволенням. Роботи у деокупованому Куп’янську дуже багато, тому що наближається опалювальний сезон і місто потрібно відновлювати.

Повна версія інтерв’ю: Люди ненавидять росіян та хочуть додому: ситуацію на звільненій Харківщині обговорюємо з місцевим депутатом Крохмалем

Нагадаємо, понад пів року жителі міста Балаклія Харківської області перебували в окупації під сильним тиском військових РФ та ризиком для життя. Російські окупанти творили звірства. У вересні внаслідок контрнаступу української армії місто було звільнено.

Прямий ефір