Гіркін повернувся до Москви — чим це вигідно Кремлю, пояснили експерти (ВІДЕО)

Ігор Гіркін (Стрєлков). Скріншот: uatv.ua

Ігор Гіркін (Стрєлков) знову не зміг вступити до лав російських окупаційних військ і повернувся до Москви. У своєму Telegram він написав, що зі здивуванням з’ясував, що не значиться у штаті “N-ського полку” і звинуватив так зване командування в махінаціях. Кремлю вигідно, щоб Гіркін був саме в Москві, а не загинув або потрапив у полон в Україні, повідомляє FREEДОМ.

Гіркін-Стрєлков поскаржився, що його зарахували до одного з підрозділів лише на один день, і повернувся до Москви. За словами колишнього “міністра оборони ДНР”, на тимчасово окуповану територію частини Донбасу він прибув 14 жовтня. Мовляв, був у Донецьку та Сватовому, де протягом 10 діб намагався здійснювати обов’язки начальника штабу батальйону. Однак уже в листопаді дізнався, що ні в якому батальйоні за документами не перебуває.

“У результаті ще від жовтня і до кінця листопада я перебував у складі N-ського батальйону N-ського полку незаконно, незаконно носив зброю і боєприпаси, незаконно виїжджав до району проведення СВО і до прифронтової зони”, — написав він у Telegram.

Бойовик упевнений, що вище керівництво знало про ситуацію, проте не повідомило йому про неї. На думку експертів, повернення підозрюваного у воєнних злочинах вигідне для Кремля. Адже якби він потрапив у полон в Україні, то Міжнародний трибунал у Гаазі, який визнав Гіркіна винним у катастрофі літака рейсу MH17, дістав би головного злочинця, який проходив у цій справі.

“Гіркін за умови, що він у руках прокуратури, — дійсно людина, яка здатна дати воістину безцінні свідчення про те, як усе починалося навесні 2014 року і до 12 квітня, коли Гіркін виступив, і в перші тижні після цієї дати. Що відбувалося в Слов’янську, і в Донецьку, тобто в знакових місцях тодішньої “ДНР”, що зароджувалася. Загалом він може дуже багато розповісти про дії, мотиви і спонукання вищих чинів Росії”, — каже політолог, директор Інституту соціально-політичного проєктування “Діалог” Андрій Миселюк.

Стрєлков давно намагається з’явитися в інформаційному просторі. Однак він — уже відпрацьований інформаційний матеріал, який зараз грає на боці ФСБ, упевнений військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Ця людина, яка інформаційно вже кілька років після того, як вона втекла зі Слов’янська, перебуває під винятковим патронатом і піклуванням саме ФСБ. І в цьому-то і полягає вся суть російського цього інформаційного простору, що в ньому можна умовно розділити інформаційні ресурси і лідерів громадської думки, різного роду політологів, експертів, журналістів, які перебувають або під патронатом однієї силової структури — ФСБ, або іншої — Міноборони РФ”, — вважає він.

Повернення Гіркіна до Москви влаштовує як його самого, так і військово-політичне керівництво РФ. Адже він отримав формальне право продовжувати критику Міністерства оборони Росії, а Кремль водночас — можливість і далі контролювати незручного діяча.

“Гіркін — один із тих, який теж показує, що тут можливе існування різних думок, не тільки єдиної лінії Кремля, а й є ті, хто критикує її. І ось ці більш радикальні військові блогери та військові кореспонденти показують той дискурс з боку більшого посилення лінії, ніж та поміркована загалом з їхнього погляду, яку проводить керівництво Кремля та особисто Путін. Неможлива критика навіть вищих чинів без того, щоб вони не були складовими елементами структури серйозної. Звичайно, це схвалено ФСБ, Кремлем, фактично особисто Путіним”, — коментує Миселюк.

Раніше українські активісти обіцяли 40 тис. дол. за взяття в полон Ігоря Гіркіна. А Головне управління розвідки Міністерства оборони України гарантує за це виплату 100 тис. дол.

Читайте також: Гіркін — “збитий льотчик”, підконтрольний ФСБ, — Коваленко про активність бойовика в інфопросторі

Нагадаємо, 17 листопада Окружний суд Гааги (Нідерланди) визнав росіян Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського та українця Леоніда Харченка відповідальними за катастрофу малайзійського “Боїнга” рейсу MH17 у 2014 році у небі над Донбасом.

Прямий ефір