Фінансування науки у 2021 році планують збільшити на 1,8 млрд грн

Фото із сайта nas.gov.ua

Кабінет міністрів підготував проєкт бюджету, в якому збільшено фінансування науки на 1,8 млрд грн (+18,2%) порівняно із 2020 роком.

Про це повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев, інформує Урядовий портал.

За його словами, у кошторисі на наступний рік загальний обсяг видатків на наукову і науково-технічну діяльність сягатиме майже 12 млрд гривень.

“Із них 9,2 млрд спрямовано на загальний фонд, а 2,8 млрд – у спеціальний”, – наголосив Єрмоличев.

Чиновник зазначив, що під час визначення обсягів фінансування сфери намагалися зміцнити інструменти технологічного розвитку держави.

“Серед бюджетних маркерів відзначу зростання грантової підтримки наукових і науково-технічних проєктів через Національний фонд досліджень та запровадження грантового принципу фінансування досліджень галузевими науковими установами. Близько 73% усього фінансування припадає на Національну академію наук та національні галузеві академії наук”, – зауважив Єрмоличев.

Читайте також: В Україні оголосили конкурс із відбору команди 26-ї антарктичної експедиції

Він зазначив, що принциповим є питання фінансування українських антарктичних досліджень.

“Для вивчення навколишнього середовища Антарктичного регіону, забезпечення умов проживання і діяльності нашої експедиції на станції “Академік Вернадський” у бюджеті-2021 враховано 128,5 млн гривень. Науковим установам Національної академії наук, зокрема і лабораторіям молодих учених Академії, враховано видатки у розмірі 479,2 млн гривень”, – повідомив Єрмоличев.

Нагадаємо, що Анатолій Загородній став новим президентом НАН України.

Прямий ефір