Феєрверк “мирних планів” не випадковий і робиться в узгодженні з Москвою, — дипломат

Олег Шамшур. Фото: liga.net

Феєрверк “мирних” ініціатив не випадковий і безпосередньо чи опосередковано узгоджується з Москвою. Кремль таким чином хоче взяти перепочинок для перегрупування військ на фронті. Таку думку сьогодні, 5 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив надзвичайний і повноважний посол України, заступник міністра закордонних справ України (2004-2005 рр.), посол України у США (2006-2010 рр.), посол України у Франції (2014-2020 рр.) Олег Шамшур, відповідаючи на запитання про “мирний план” Індонезії для України.

“Реакція, яку ми зараз бачимо з боку українських офіційних представників, вона, на мій погляд, абсолютно адекватна. Тобто не можна залишати ці заяви без уваги. Дається оцінка і цілком зважена, чітка і, якщо необхідно, різка. З іншого боку, я хотів би сказати, що поява, цей якийсь феєрверк мирних планів — Китай, Африка, Індонезія — все це не випадково. Я думаю, прямо чи опосередковано все це робиться в узгодженні з Москвою. І таким чином робиться все для того, щоб Росія отримала такий необхідний їй перепочинок. А ми знаємо, що цей перепочинок необхідний для перегрупування своїх військ, своїх сил і для нових ударів по території України”, — сказав він.

Тобто, уточнив дипломат, ці плани не мають жодного значення.

“Крім того, що вони ще раз свідчать про те, що є країни, які готові підтримувати Росію і політично, і, на жаль, матеріально, тобто економічно, і допомагаючи обходити санкції”, — каже Шамшур.

Читайте також: Будь-які “мирні ініціативи” окремих країн — спроба підняти свій авторитет, — політолог

Нагадаємо, власний “мирний план” для України під час виступу на безпековому форумі в Сінгапурі озвучив міністр оборони Індонезії Прабово Субіанто. Він передбачає негайне припинення вогню, створення демілітаризованої зони вздовж нинішньої лінії зіткнення, а також так звані “референдуми”. Їх пропонують організувати за участю ООН і провести на територіях, які урядовець назвав “спірними”, що побічно відповідає російській риториці. У Міністерстві закордонних справ України відреагували на пропозицію Прабово Субіанто.

Прямий ефір