Будь-які “мирні ініціативи” окремих країн — спроба підняти свій авторитет, — політолог

Україна стала одним із центрів світової політики, тому будь-які “мирні ініціативи” окремих країн — це спроба підняти свій авторитет і набрати очки. Наприклад, для Китаю війна РФ проти України створює великі економічні проблеми — КНР зацікавлена в сухопутному торговельному коридорі до ЄС. Про це в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 4 червня, сказав керівник Центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень В’ячеслав Потапенко. 

“На сьогодні Україна стала одним із центрів світової політики. І докладання зусиль щодо України, тобто навіть просто візити, будь-яка діяльність довкола Української держави та ініціативи щодо мирного плану — це можливість для окремих політичних лідерів і країн заявити про себе, як про держави, які у світі щось вирішують. Це насамперед, так би мовити, спроба підняти свій авторитет”, — сказав політолог. 

Він нагадав, що особливо активно роботою в цьому напрямку зайнявся Китай. КНР намагається позиціонувати себе як світовий полюс сили, з яким потрібно рахуватися, який висуває свої ініціативи. 

“Вони запустили ініціативу човникової дипломатії, коли їхній представник їздить країнами Європи, в Україну, в Російську Федерацію. Таким чином Китай набирає собі очки. Те ж саме роблять, по суті, Бразилія, Індонезія. У них є свої політичні цілі, претензія, якщо не на світове лідерство, то на серйозну роль у світі”, — зазначив Потапенко. 

Також він акцентував, що війна Росії проти України стала подією, яка створює багато проблем у ланцюжках продовольчої, сировинної безпеки у світі. Зокрема, створює проблеми в контексті торгівлі Китаю та Європейського Союзу. 

“Внаслідок агресії Російської Федерації почалася війна. І фактично всі сухопутні кордони Росії та Білорусі для торговельних контактів зараз закриті. Для Китаю це теж створює великі проблеми економічного характеру. Саме тому спецпредставник Китаю багато уваги приділив Європейському Союзу. Китай гостро зацікавлений в альтернативному сухопутному коридорі для постачання товарів до Європейського Союзу”, — доповнив Потапенко.

Експерт наголосив, що пункт формули миру “Україна в кордонах 1991 року” є базою для подальшого розвитку подій, з цим згодні всі цивілізовані країни.  

“Одним із головних пунктів мирного плану Володимира Зеленського є повернення всіх територій України в межах 1991-го року. Це пункт, який чітко відстоюють усі представники України на всіх міжнародних майданчиках. І саме ця позиція є базою для подальшого розвитку подій”, — резюмував Потапенко.

Читайте також: Що не так із “мирним планом” Індонезії і чому українській формулі миру немає альтернатив — розбір FREEДОМ (ВІДЕО)

Раніше політолог Володимир Фесенко сказав, що для України активність Китаю загалом позитивна. Але при цьому не варто очікувати якихось швидких результатів.

Читайте також: “Мирний план” для України від Африки: що стоїть за ініціативою і як її сприйняв Київ (ВІДЕО)

Прямий ефір