Евакуація дітей з батьками із Сіверська, який перебуває під постійними обстрілами армії РФ, триває — репортаж (ВІДЕО)

Евакуація у Сіверську. Скріншот: uatv.ua

Через російські обстріли на Донеччині гинуть мирні жителі, тому в 16 населених пунктах Бахмутської громади проводиться обов’язкова евакуація дітей. Як працює цей механізм, розроблений українською владою, на прикладі Сіверська розповідає кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

Уже місяць у Сіверську представники правопорядку проводять обов’язкову евакуацію дітей у супроводі одного з батьків. Через окупацію сусіднього Соледара та сильні бої в Бахмуті, тут стає небезпечно.

Анастасія Волкова показує вирви від авіаударів і зруйновані будівлі.

“Таких місць у Сіверську сьогодні дуже багато. І з кожним днем перебувати в місті дедалі небезпечніше”, — каже вона.

Українська влада робить усе, щоб допомогти цивільному населенню, яке постійно потерпає від бойових дій. Адміністрація місцевої громади видає будівельні матеріали для тих, кому росіяни пошкодили будинки.

“Побито все: вікна, дах побитий”, — нарікає місцевий житель Сергій.

Коли тиждень тому почався обстріл, який зруйнував його будинок, чоловік ховався в підвалі.

Сьогодні в Сіверській громаді залишається близько 500 осіб, з них 22 дитини.

“Почастішали вибухи. Жоден будинок не вартий життя людського”, — заявив начальник Сіверської міської військової адміністрації Олексій Воробйов.

Начальник адміністрації розповідає, обов’язкова евакуація зараз вкрай необхідна, щоб зберегти життя більшої кількості людей.

“Це ланцюжок, людей не кидають. Їх супроводжують до пункту призначення, потім пропонується купити їм будинок, якщо це багатодітні сім’ї. Ми шукаємо волонтерів, які допомагають, купують будинки. І ми цих людей розселяємо. Вивозять із батьками. Примусово — це коли забирають дитину без батьків. Це примусово. А зараз вивозять із батьками”, — пояснив Воробйов.

17-річна Еля евакуюється в Дніпро до матері, вона виїжджає разом із домашнім улюбленцем. Дівчина небагатослівна і намагається стримати сльози.

Разом із дільничним поліцейські об’їжджають усі адреси можливого проживання дітей.

Одна сім’я не хотіла виїжджати, але поліцейські переконали матір подумати про дитину і вивезти 14-річну доньку в безпечніше місце.

“Сьогодні з самого ранку займалися евакуацією дітей з одним із батьків. Сьогодні ми евакуювали близько шести дітей. Близько кажу тому, що в нас була вагітна жінка, перша така. І разом із чотирма батьками. Тобто один із батьків був обов’язково з неповнолітньою дитиною. Це робиться для збереження насамперед життя цих дітей та їхніх батьків; для надання їм можливості на більш мирних територіях нашої держави здобувати освіту, медичне забезпечення та будь-які інші їхні потреби, як дитини, так і їхніх батьків”, — повідомив заступник командира батальйону патрульної поліції у Краматорську та Слов’янську управління патрульної поліції в Донецькій області Єгор Голубов.

Порядок проведення вивезення людей затверджено Кабінетом міністрів України. Обов’язкова евакуація з Бахмутської громади дітей із батьками проводиться кілька разів на тиждень за визначеним графіком. Усім, хто виїхав, надають житло, харчування та забезпечують предметами першої необхідності.

Читайте також: Евакуація з Харківської області: як Україна захищає своїх громадян (ВІДЕО)

Прямий ефір