Економіка РФ на межі руйнування, — Несходовський

Ілля Несходовський. Скріншот: uatv.ua

На Петербурзькому економічному форумі російський диктатор Путін зробив кілька заяв, у яких запевняв, що жодного підриву російської економіки через санкційну політику проти РФ не сталося.  Судячи з усього, господар Кремля хоче видати бажане за дійсне. На цьому сьогодні, 10 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував економічний експерт Ілля Несходовський.

“Коли проти Росії запроваджували санкції на самому початку війни, вони дійсно були досить-таки суттєві. Усі дуже сподівалися, що кількість фінансів для того, щоб продовжувати цю війну, й удар по фінансовій системі буде настільки сильним, що війна припиниться. Водночас на Заході не врахували, що через війну піднімуться ціни на нафту, що й дало РФ додатковий ресурс. Крім того, ніхто не врахував, що допомогу РФ надаватимуть Китай та Індія. Тому певні фінанси РФ все-таки вдалося заробити”, — розповів економічний експерт.

Водночас експерт зазначив, що Захід не зупиняється і весь час продовжує запроваджувати санкції. Також ведеться робота з китайськими банками.

“Наразі ми бачимо, що в цьому напрямі у Росії доволі серйозні проблеми — РФ не може безперешкодно проводити розрахунки із зовнішнім світом. Крім того, щодо імпортозаміщення, про яке також голосно говорять у РФ, потрібно все-таки визнати — якісь прості виробництва росіянам вдалося замінити. Що стосується якоїсь побутової техніки, автомобілів чи літаків — у цих сферах одразу виникають дуже серйозні проблеми: немає відповідної кваліфікації, немає підготовки, немає кадрів, немає обладнання”, — констатував гість студії.

Він ще раз акцентував на тому, що санкції досить відчутно вдарили по російській економіці.

“Фінансова система РФ зараз отримала дуже хороший удар. Ціна на нафту зменшилася, і вже зараз у РФ подають поправки до бюджету щодо збільшення бюджетного дефіциту, тому що розуміють, що ті доходи, які були заявлені наприкінці минулого року — просто нереальні. Ціна на нафту, яку вони закладали в розмірі 70 дол., на сьогодні вже становить 65 дол. Тому можна з упевненістю говорити — санкції діють і досить ефективно. Економіка РФ починає руйнуватися”, — резюмував Ілля Несходовський.

Читайте також: Економічний форум — це майданчик, на якому Путін може висловитися на відповідні теми, — Пономарьов

Прямий ефір