Вибухи в Криму: РФ наполягатиме на версії недбалості — інакше доведеться визнати недієздатність своєї ППО

Військовий експерт Сергій Грабський в ефірі марафону “FREEДОМ” на телеканалі UA заявив, що вибухи в районі військового аеродрому в селі Новофедорівка в окупованому Криму — це, швидше за все, ракетний удар ЗСУ. Цьому свідчить характер вибухів та ушкоджень. Крім того, країна-агресор не звинувачуватиме Україну, тому що інакше РФ доведеться визнати недієздатність своєї системи протиповітряної оборони.

“Характер, обсяг пошкоджень і вибухи, які ми спостерігали на відео, говорять про ракетний удар. Говорити про диверсійні дії було б неправильно, тому що в такому разі характер вибухів був би іншим. Тут ми бачимо точкові удари саме ракетами”, — сказав він.

За словами Грабського, при ударі могли застосовуватися ракети з придушенням радіолокаційних систем.

“Можна припустити, що це ракети, про які згадувалося за пару днів до вибуху в американських джерелах — антирадарні, які були успішно застосовані в цьому напрямі”, — зазначив він.

Експерт вважає, що Росія не звинувачуватиме українські сили в ударах по військовому аеродрому, щоб ніхто не засумнівався у можливостях ППО, яка захищає Крим.

“Якщо російська влада визнає, що не має можливості захищати повітряний простір над окупованим Кримом — тоді вона має визнати, що вся територія РФ беззахисна проти ударів сучасною українською зброєю. Таким чином вони не звинувачуватимуть Україну, а наполягатимуть саме на версії недбалості: неправильне поводження з вогнем тощо. Тому що визнати недієздатність ППО — значить фактично розписатися у своїй безпорадності”, — підкреслив Грабський.

Як повідомлялося, вдень 9 серпня у мережі з’явилися повідомлення про вибухи в районі військового аеродрому в селі Новофедорівка біля міста Саки в окупованому Криму. Серія вибухів тривала понад годину.

Нагадаємо, у Білому домі прокоментували вибухи на військовому аеродромі у Новофедорівці у тимчасово окупованому Криму. Спікер Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що США підтримують зусилля України щодо захисту свого суверенітету та територіальної цілісності.

Зеленський: Світ починає визнавати помилку, здійснену з Кримом у 2014 році

Україні варто висунути звинувачення проти Amnesty International — Андрій Піонтковський

Читайте також: “Масяня” та війна в Україні: інтерв’ю з мультиплікатором Олегом Куваєвим

Прямий ефір