До “перепризначення” Путіна його армія втратить ще 200 тис. солдатів — мобілізація може здатися режиму небезпечною — думка ексрозвідника

Ілюстративне фото: daily.dialog.ua

Поки що важко сказати, чи наважиться Путін на проведення масової мобілізації росіян на війну проти України, після свого так званого переобрання президентом. Адже до самих виборів та процедури “перепризначення” залишається ще п’ять місяців, а це величезні втрати у російській армії. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив український державний діяч, голова Служби зовнішньої розвідки України 2005-2010 рр. Микола Маломуж.

“Це буде березень-квітень, що вже п’ять місяців пройде. Якщо ми говоримо, що втрати щодня по тисячі людей, то уявляєте, скільки ще російських молодиків чоловіків — близько 200 тис. — може бути знищено. Це ще більший підрив, падіння й підтримки, й морального стану з боку самих росіян та російських солдатів. Тому ще підняти більше… навіть для “нового” старого президента це також буде дуже небезпечним”, — коментує гість ефіру.

На його думку, Кремль та ФСБ уважно вивчають ситуацію — настрої в регіонах: “від села до Санкт-Петербурга та Москви”.

“Орієнтуватимуться, чи є перспектива якоїсь підтримки збільшення контингенту шляхом мобілізації, найманців чи ні. Якщо ні, то Путін на це не піде. Путін глибоко розуміє, куди він потрапив. Я просто особисто знаю, він не має виходу, окрім силового. І піти не може, бо це провал його режиму, тим паче на вибори. Відповідно, намагається вирішити силою. На перспективу — це тупиковий варіант: все одно режим звалиться, навіть якщо його буде перепризначено”, — вважає Микола Маломуж.

Читайте також: Російське вторгнення в Україну зайшло в глухий кут — думка військового експерта

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення в Україну російська армія вже втратила понад 332 тис. військовослужбовців. За оцінкою військового аналітика Олексія Гетьмана, порівняно з періодом боїв за Бахмут, втрати окупантів зараз зросли приблизно на 25%.

Прямий ефір