До 80 окупантів ліквідовують щодня: про ситуацію на лівобережжі Херсонщини розповіла Гуменюк

Наталія Гуменюк. Скріншот: uatv.ua

Сили оборони України продовжують утримувати позиції на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Російські війська зазнають суттєвих втрат у живій силі, від 30 до 80 солдатів щодня, проте спроби штурмів не припиняють. Про це сказала начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталія Гуменюк в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 3 лютого.

“Українські військові продовжують роботу з утримання позицій на лівобережжі, з системного відбиття штурмів, тому що їх ворог не припиняє. Кількість штурмів противник час від часу скорочує до однієї-двох спроб за добу, але потім знову кількість атак збільшується до півтора десятка. За минулу добу зафіксовано сім штурмів”, — зазначила Гуменюк.

За її словами, всі спроби штурмів залишаються безрезультатними для ворога, але досить виснажливими для українських підрозділів.

“Дійсно, у нас є складнощі з логістикою, адже в наших хлопців за спиною річка Дніпро, а у ворога — розгорнуті позиції, техніка, вогнева підтримка, оборонні рубежі”, — сказала гостя ефіру.

Вона також акцентувала, що важку техніку ворог не використовує, намагається її економити.

“У них триває таке собі ембарго на бронетехніку в підтримці штурмових груп, що породжує дуже серйозну протидію і суперечки у формуваннях підрозділів ворога. Виходить, що все це суперечить здоровому глузду і тактиці ведення подібних штурмів. Розуміючи, що, можливо, техніка знадобиться їм потім, коли вона з’явиться і в Сил оборони на лівому березі, російські командири її явно заощаджують”, — зазначила речниця.

За її словами, українські захисники загалом на Південному напрямку завдають значних втрат ворогу.

“Втрати ми створюємо досить системно, оскільки працюють дуже потужно і наші сусіди, оперативно-стратегічне угруповання військ “Таврія”, і наші підрозділи. Фактично кожного дня у відомостях фігурує цифра від 30 до 80 окупантів, підтвердження смерті яких ми маємо. Також є санітарні втрати приблизно в таких самих межах. У наших сусідів, у “Таврії”, втрати ворога набагато вищі, фактично у два-три рази, оскільки в них дещо інша специфіка ведення бойових дій. Вони працюють на суходолі, тому й зіткнення частіші. У нас же, на лівобережжі, триває контрбатарейна боротьба. Здебільшого це пов’язано з подоланням водної перешкоди вогневими підрозділами, ракетно-артилерійськими”, — пояснила Гуменюк.

Роботу українським військовим на Херсонському напрямку також ускладнює використання ворогом авіації.

“Але той досвід, який ми вже маємо зі знищення винищувачів, бомбардувальників ворога в нашій зоні відповідальності, серйозно стримує сьогодні тактичну авіацію противника. Але поки що в абсолюті припинити бомбардування як керованими авіаційними бомбами, так і ракетами, нам не вдається”, — резюмувала Гуменюк.

Читайте також: ЗС РФ залучають до штурмів практично все, що є на озброєнні, — Братчук про бойові дії на лівобережжі Херсонщини

Прямий ефір