Завжди — на передових позиціях: як працюють українські снайпери на Донеччині (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Основні принципи в роботі снайпера — витримка, маскування, орієнтація на місцевості та точність стрільби. За час повномасштабного російського вторгнення важливість цієї бойової спеціальності в українській армії зросла значно. Засекречені бійці завжди несуть службу в найгарячіших точках, проводячи розвідку і снайперським вогнем прикриваючи українську піхоту. Про специфіку роботи українських снайперів у Донецькій області — у матеріалі кореспондентки телеканалу FREEДОМ Альони Грамової.

Маскування для снайпера — це все, що допоможе приховати його на позиції. Для вибору такого місця можуть піти дні, і для початку стрільці самостійно проводять дорозвідку, потім обладнують позицію так, щоб бути непоміченими противником.

“Дуже важливо, коли ви лежите обличчям до противника, ви повинні максимально знизити силует, заховатись і розмити свій силует відповідно до фону. Якщо ми подивимось звідти, позаду мене буде горб зелений і я повинен з ним зливатись. Кожне наше завдання, а вони бувають різні, то потрібно слідкувати за противником, можливо, здійснити якусь розвідку, прикриття наших підрозділів, які штурмують. І однієї із специфік нашої роботи є прикриття і підтримка снайперським вогнем штурмових підрозділів”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Петро.

Бійці кажуть, що головне у снайперському пострілі — чуття, засноване на досвіді. Для успішного ураження цілей дуже важлива погода.

“Ти повинен вміти “читати” вітер, потоваришувати з вітром, розуміти його. Знаючи свою зброю, балістику боєприпасів, з якими ти працюєш, і “читаючи” вітер, в тебе підвищуються шанси результативного пострілу”, — пояснив Петро.

Снайпери, як і інші бойові підрозділи, весь вільний від виконання завдань час проводять на полігонах. Там вони відпрацьовують навички на своїй особистій зброї — гвинтівці з оптичним прицілом. Нею боєць має володіти досконало. Наприклад, напівавтоматична снайперська гвинтівка UAR-10, 308 калібр, виготовлена в Україні. Ефективна дальність до 800 метрів, час досягнення цілі — 1,5 секунди.

“Вона ефективна на дистанції 500-800 метрів. [Точна за пострілом] — це все знання, це все навчання, тренування і вони дають свої результати. Знаєш, як нею користуватися, і працюєш, складного нічого не має”, — сказав військовослужбовець ЗСУ Михайло.

Робота снайперів під час бойових дій — невіднятна ланка в обороні українських територій. Засекречені бійці завжди працюють на передових позиціях. Виконання їхнього бойового завдання може займати години, а іноді навіть дні.

Читайте також: Українські снайпери тримають позиції у Бахмуті: розмова з бійцями (ВІДЕО)

Нагадаємо, війська РФ не припиняють атакувати позиції українських захисників біля Бахмута. Щодня ЗСУ відбивають десятки російських штурмових операцій. Українські зенітники захищають небо над містом в умовах постійних російських обстрілів.

Прямий ефір