Чи можливе пряме зіткнення НАТО і РФ — думка директора Центру європейських ініціатив

Росія та НАТО. Колаж: Facebook

Посилення НАТО “охолоджує” гарячі голови в Кремлі. Вони прекрасно розуміють, що озброєння, яке перебуває в руках у НАТО, є набагато кращим, ніж те, що є у так званої “другої армії світу”. Про це сьогодні, 5 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор Центру європейських ініціатив Євген Криштафович.

“”Друга армія світу” програє сьогодні першій армії світу, якою, ймовірно, є все-таки українська, за цією градацією. Куди тут віднести армії США, Німеччини, Франції — не знаю. Але я вважаю, що в Кремлі навіть найбожевільнішим зрозуміло, що з цими, ще поки що в їхньому рейтингу, напевно, неврахованими арміями, не варто безпосередньо стикатися. І всі ті меседжі, які Путін намагається послати, зокрема, у своїй цій останній промові, про танки “Леопард”, які після Великої вітчизняної війни знову… у Великій вітчизняній війні не було танків “Леопард”, але гаразд. Але знову з хрестами погрожують їм на території, яку вони вважають своєю чомусь. Це все насправді зроблено, звісно, для того, щоб у Німеччині народ передумав, щоб було відсилання до їхньої історичної провини тощо”, — сказав він.

За словами експерта, у Путіна досить гарне розуміння німецького суспільства.

“Скільки років він там шпигував. Тому він звертається, скоріше, в цьому сенсі до них, і це теж гра, нібито, і на страхах, і на почутті провини, і на всьому іншому. Але чи може режим, який вбиває дітей, який стріляє по пологових будинках, по будинках мирних жителів, претендувати на якусь роль морального маяка? Швидше за все, ні. Я думаю, що це зрозуміло й абсолютній більшості в Німеччині, народ яких, звісно ж, як і загалом багато західних країн, бачать усі ці конфлікти на просторі колишнього СРСР “ой, це щось там якісь колективні росіяни між собою б’ються”. Сьогодні, я думаю, у контексті української війни, там уже в багатьох з’явилося, нарешті, розуміння, завдяки тому, що Україна постійно перебуває в міжнародних новинах, що це не колективні росіяни, що є нюанси”, — каже Криштафович.

Він зазначив, що крім Російської Федерації блоку НАТО так серйозно ніхто не загрожує більше у світі.

“І коли ми живемо в стані достатньо мирного неба над головою, то розмов про те, що необхідно збільшувати бюджет блоку НАТО, тобто відрахування всіх країн-членів Альянсу у відсотках від ВВП значно більше, ніж це передбачено, звичайно, таких розмов ніхто не веде. А навіщо? Навіщо складувати цю зброю у великих кількостях, якщо вона не застосовується. Ось скільки потрібно для того, щоб підтримувати боєготовність для будь-яких несподіваних загроз, які перед військовим Альянсом можуть бути, так, цього достатньо. До цього йшлося про те, що стандартом передбачено 2%. Естонія справно відраховувала цей відсоток від свого бюджету, багато країн цього не робили. Франція і Німеччина не робили цього, відсоток був значно нижчим. Зараз і в них триває дискусія про те, що необхідно підняти під 2,5%, зробити обов’язковим мінімумом”, — резюмував директор Центру європейських ініціатив.

Читайте також: Якщо раніше західні еліти сприймали погрози Путіна всерйоз, то з війною проти України всі червоні лінії пройдено, — Криштафович

Прямий ефір