Чому Туреччина не вводить санкції проти РФ — думка експерта

Реджеп Ердоган та Володимир Путін. Фото: edition.cnn.com

Ринок турецьких товарів і послуг у Росії останніми роками дуже зріс. Цим РФ певною мірою розплачується за лояльну позицію лідера Туреччини Ердогана. Таку думку озвучив сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. 

За його словами, це впливає на вибори президента в Туреччині. Спікер переконаний, що Ердоган не має наміру вводити санкції щодо Росії, адже йому вигідна позиція посередника.

“Ердоган повторив позицію, яку займає зараз. Тобто за Ердогана ніхто не мав наміру вводити санкції. Позиція посередника в цій ситуації дуже вигідна для глави Туреччини. Він тільки підтвердив той стан речей, який існує станом на зараз”, — зазначив Семиволос. 

Він акцентував, що такою є позиція Ердогана нині. Експерт допускає, що ситуація може змінитися.

“Ми прекрасно розуміємо, що ситуація може змінитися з різних причин. Адже найголовніший ворог Ердогана — турецька економіка. Якщо він далі проводитиме експерименти, то турецька економіка, на відміну від телевізора, реагуватиме конкретними цифрами — падінням ліри, купівельної спроможності громадян. І Ердогану доведеться вести досить складний діалог із тим же Заходом”, — сказав експерт. 

Ба більше, на тлі посилення санкцій проти РФ з боку Заходу, коли йдеться про недопущення реекспорту, турецький ринок може серйозно постраждати, вважає Семиволос.

“Саме через те, що левову частину прибутку вони отримують через реекспорт. Тому Ердогану доведеться змінювати позиції. Інше питання — що він захоче натомість. Він у будь-якому разі буде торгуватися. І в нього є козирі — вони досить ефективні”, — зазначив гість ефіру.

Читайте також: Санкції Заходу працюють: нові обмеження та реальна економічна ситуація в РФ — огляд

Як повідомлялося раніше, зовсім небагато голосів виборців не вистачило Реджепу Ердогану, щоб перемогти у першому турі президентських виборів у Туреччині. Він отримав 49,5% голосів, а його головний конкурент Кемаль Киличдароглу — майже 45%. 28 травня у Туреччині відбудеться другий тур виборів, де й визначиться глава республіки.

Читайте також: Ердоган чи Киличдароглу: результати виборів у Туреччині в огляді експертів

Прямий ефір