Через 8 років в Україні мають зникнути інтернати, – Микола Кулеба

Фото UATV

До 2026 року в Україні мають зникнути інтернати – або повністю, або частково, повідомив у інтерв’ю UATV Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба. 

“Ще з радянських часів у пострадянських країнах збереглася система інтернатів, тож Україна, як і європейські країни, взяла курс на зменшення інтернатних установ, яких на сьогодні 750”, – сказав Микола Кулеба.

Він зазначив, що в інтернатах нині проживає 106 тисяч дітей, із них тільки 6 тисяч – сироти.

“Тобто, 100 тисяч дітей мають батьків, але ці батьки з різних причин влаштували дітей в інтернат для проживання та виховання дитини там”, – наголосив Кулеба. За його словами, реформа повинна відповісти на питання, що варто зробити, щоб діти залишалися в сім’ях, і які послуги потрібно надати з боку держави.

“Протягом цих 8 років ми повинні зрозуміти й розвинути послуги на рівні місцевих громад, щоб дитина не потрапляла в інтернат, а жила в родині. Ми повинні перейти від системи утримання дітей в інтернатах до системи надання підтримки в школі, за місцем проживання з боку соціальних служб”, – сказав Уповноважений Президента з прав дитини.

Держава, як зазначив Кулеба, підтримуватиме сім’ї на достатньому рівні: шукатиме роботу для батьків, надаватиме харчування дітям у школі, даватиме соціального працівника, якщо потрібно. “Або надаватиме іншу допомогу, якщо дитина з інвалідністю, можливо, реабілітаційні послуги або спеціальний клас. Можна зробити достатньо, щоб не дозволяти дітям жити в інтернатах”, – сказав чиновник.

Телеверсію інтерв’ю з Уповноваженим Президента з прав дитини Миколою Кулебою дивіться 4 жовтня о 19:00 у програмі “Лицом к лицу” на UATV. 

Наталія СОФІЄНКО, UATV

 

Прямий ефір