Будь-який голос, відданий не за Путіна, — демонстрація того, що ти висловився проти диктатури, — Мартинов

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Будь-який голос, відданий не за президента РФ Володимира Путіна на майбутніх виборах у березні 2024 року, — це демонстрація висловлювання проти диктатури й режиму. Таку думку сьогодні, 25 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив головний редактор “Новой газеты Европа” Кирило Мартинов.

“Будь-який голос, відданий не за Путіна, а за будь-якого іншого кандидата, показує, що росіяни не консолідувалися навколо військового вождя і до нього є деякі питання. Я нагадаю про події 3-річної давності, коли Путін переписував під себе Конституцію і вирішив, що потрібно проводити щось на кшталт референдуму. Тоді 20% виборців, які прийшли на дільниці, сказали цій Конституції ні. З одного боку — це меншість, з іншого боку — це 16 млн людей, які тоді проголосували проти. Це ті люди, які є опорою розсудливості та раціональності політичної в Росії. Це досить така помітна меншість, яка зі своєї волі прийшла сказати Путіну ні. Я розцінюю будь-яке голосування не за Путіна на цих виборах як можливість сказати йому ні”, — пояснив він.

Експерт зазначив, що відсоток тих, хто проголосував проти Путіна, продемонстрований виборчою комісією, навряд чи покаже правдивий відсоток росіян, які проти влади Путіна, адже результати явно будуть фальсифіковані.

“Цю конструкцію дуже сильно затьмарює той факт, що немає жодного відчуття, що рахувати голоси будуть правдиві. Тому що російська влада освоїла електронне голосування, яке їм дасть змогу намалювати ті відсотки, які їм потрібні. Це голосування [проти Путіна] — певна демонстрація, жест того, що ти висловився проти диктатури”, — підкреслив він.

Читайте також: Путін шукає відповідний момент, щоб заявити про свої президентські амбіції на хвилі хороших новин, — Мартинов

Прямий ефір