Боєприпаси для України: головне очікування від зустрічі міністрів закордонних справ та оборони ЄС назвав дипломат

Прапор ЄС. Фото: ukrinform.ua

Міністри закордонних справ та оборони Європейського Союзу зустрінуться у Брюсселі у понеділок, 20 березня, напередодні зустрічі Європейської Ради, яка відбудеться 23-24 березня. Обговорюватимуть військову допомогу Україні. Очікується, що буде досягнуто консенсусу про спільні закупівлі боєприпасів для українських Збройних сил. Такою думкою у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ поділився надзвичайний та повноважний посол, заступник міністра закордонних справ України (2004-2005 рр.), посол України у США (2006-2010 рр.), посол України у Франції (2014-2020 рр.) Олег Шамшур.

“Я думаю, що основне, чого ми можемо очікувати від зустрічі міністрів закордонних справ та оборони країн-членів ЄС, — це завершення дискусії, ухвалення попереднього рішення щодо надання Україні боєприпасів на суму в 2 млрд євро”, — зазначив гість ефіру.

Він нагадав, що це питання обговорювалося досить бурхливо в частині закупівель боєприпасів.

“У наданні боєприпасів на 1 млрд євро із запасів країн-членів ЄС, в принципі, консенсусу було досягнуто досить швидко. Складніше йшло обговорення наступного мільярда — закупівель боєприпасів у компаній, які їх виробляють. Але, судячи з тих заяв, які були зроблені, мабуть, і щодо цього питання знайдено компроміс. Ми можемо очікувати, що у понеділок буде ухвалено позитивне рішення”, — вважає дипломат.

Він додав, що остаточне рішення щодо цього питання ухвалять на зустрічі наприкінці тижня керівники країн-членів ЄС.

Шамшур також зазначив, що на цій зустрічі партнери України в ЄС, ймовірно, дадуть проміжну оцінку зусиллям Києва щодо євроінтеграції. Цей діалог буде важливим, оскільки вже у травні Україна очікує на проміжну оцінку виконання семи рекомендацій Європейської комісії.

Читайте також: План спільної закупівлі боєприпасів: як Євросоюз працює на перемогу України (ВІДЕО)

Прямий ефір