Близько 10 тис. росіян щодня перетинають КПП “Верхній Ларс” — ризики для Грузії назвав політолог

Гела Васадзе. Фото: tsn.ua

Щодня через контрольно-пропускний пункт “Верхній Ларс” до Грузії з РФ намагаються потрапити близько 10 тис. людей, переважна більшість яких тікає від оголошеної в Росії мобілізації. Ці люди несуть серйозні різноманітні ризики для Грузії. Про це сьогодні, 30 вересня, у прямому ефірі на телеканалі FREEДОМ сказав політолог Гела Васадзе.

Йдеться як про гуманітарні, економічні ризики, так і про ризики безпеки Грузії. Васадзе каже, що не має сумнівів, що разом із так званими “біженцями” в країну потрапляють агенти російських спецслужб. Політолог зазначає, що у влади Грузії мало б виникати багато питань до “молодих людей спортивної статури, коротко стрижених”, які перетинають КПП “Верхній Ларс”. Він вважає, що це загроза провокацій та диверсій не лише у Грузії, а й у суміжних державах.

“Чи маю підозри з приводу того, що серед тих, хто зараз проривається, начебто можуть бути чинні співробітники російських силових відомств? Я не маю цієї підозри. У мене є впевненість у цьому. Росія та Грузія перебувають у стані війни, яка зараз припинена перемир’ям… Ця війна може відновитися будь-якої миті”, — коментує політолог.

На його думку, поруч із “Верхнім Ларсом” необхідно створювати фільтраційні табори. Вони, з одного боку, покращать гуманітарну ситуацію на переході, яка зараз є катастрофічною, з іншого боку, дадуть змогу більш ретельно перевіряти тих, хто намагається потрапити до Грузії. Наразі певна фільтрація здійснюється, проте вона, за словами Васадзе, дуже дивна. Грузинські прикордонники намагаються “відфільтровувати” насамперед громадян РФ — мешканців Північного Кавказу.

“Не забуватимемо, що через один кордон ідуть зараз не лише громадяни Росії. Через цей кордон ідуть біженці з України. З окупованих територій. Це єдина точка входу-виходу з Мордору. Я знаю випадок особисто, коли людину з українським паспортом — кримського татарина — не пустили лише тому, що у нього в паспорті було вказано місцем народження Дагестан. Це цілковите неподобство і свавілля”, — заявив Васадзе.

Також політолог вважає, що приблизно 70% росіян, які тікають до Грузії від мобілізації, підтримують агресію РФ проти України.

Читайте також: Кричали “Росія для росіян, ми за Путіна”, а тепер сплять в авто в центрі Тбілісі: реакція грузинів на наплив росіян, що біжать від мобілізації

Прямий ефір